Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LAN na diaľku - problém

Čaute machri :D
Chcel by som si občas zahrať nejakú hru s kamarátom cez internet, ale nie online módy ale cez LAN. Ako dobre viem, na to slúži program hamachi. No tu je problém. Hamachi ide bez problémov ale keď už spustím hru, ani on mňa ani ja jeho nevyhľadám. Políčko na priame vloženie IP v hre nie je. Po dlhom skúšaní sme zistili, že okrem skypu nedokážeme medzi namšimi PC vytvoriť vlastne žiadne spojenie. Nakoniec som našiel program GameRanger, ktorý dokáže veľmi efektne a rýchlo spojiť niekoľko hier. Takýmto spôsobom hráme AoE III ale ten program podporuje len hry od Microsoftu. Takže keď si chceme dať pretek v NfS sme v keli :(

K sieti:
- Ja mám Slovanet, niečo medzi statickou a dynamickou IP, mení sa, ale nepravidelne a veľmi zriedka (cca raz za mesiec, dva). Bývam v bloku, nad 12. posch je server, odtiaľ kábel do môjho routeru a do PC.
- Kamarát býva v dome tak 3 km od môjho bloku, má T-Com, kábel do routreru a pak do PC. Dynamická IP.

Tak chcem vedieť či môžem niečo urobiť... Neviem nma koho strane je chyba, možno v nastaveniach routra, možno v samotnej sieti. Ale to lepšie viete vy...

On mi hovoril že hraje so svojím bratrancom dakedy NHL 07, ale že on má tiež T-Com, taže možno je to preto...
Skúšali sme aj VPN cez TeamViewer aj ešte nejaký program ale nič. Žiadny ping. Ani na hamachi aj keď sme v jednej miestnosti.

Ďakujem za všetky rady :)

Hamachi ma v sebe tusim aj integrovany chat nie? Ten vam ide? Dalsia moznost je vpn spojenie medzi oknami, staci preforwardovat spravny port na jednom z routrov.
Dynamicke ip vam pomoze vyriesit nejaka noip sluzba (dyndns.com, no-ip.com...atd) alebo si proste len tie ip zistite vzdy dopredu a budete vytvarat nove spojenia zakazdym.

chat ide, vpn sme skušali cez teamviewer, ako to nastavím na tom routeri? nastavím to na mojom. kde to mám hľadať?
skúsime to aj s tými službami, večer dám vedieť.

ak by niekoho ešte niečo dovtedy napadlo tak píšte :)

VPN cez Teamviewer nie je to co potrebujete skusat, pretoze spojenie sa deje cez TV server.
Vy si musite server spravit sami, obrazkovy navod na pripojenie k vpn serveru mas napr na http://www.windowsecurity.com/articles/Configure-V PN-Connection-Windows-XP.html a navod na pripojenie http://www.windowsecurity.com/articles/Configure-V PN-Connection-Windows-XP.html
Edit: V podstate ziadne vpn pripojenie nie je treba, staci forwardnut spravny port na routri. Kazda hra (herny server) bezi na nejakom porte, tento port preforwarduj na lokalnu adresu daneho pc (server) a klient sa bude pripajat na verejnu ip adresu daneho servera. Cize ziadne hamachi, ziadne vpn, len jeden riadok v konfigu routra.