Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Admin nás šmíruje a zjišťuje si hesla

Dneska jsem zjistil, že na C: je adresář hesla, který obsahuje soubory:

ICQ.txt
info_log.txt
mail.txt
net.txt
pa ss.txt

ICQ, mail a net jsou prázdné, v souboru pass.txt jsou zaznamenaná hesla, která jsem ten den zadal (je tam přihlašovací jméno, heslo a adresa stránky)

v souboru info_log.txt jsou údaje o aktuálním uživateli, o počítači, o lokální síti, serveru apod.

a v hlavičce je Deathalivuv skript na zobrazeni informaci o PC

zkoušel jsem se nejdřív zeptat anarchistova strejdy, ale ten zarytě mlčel, tak se obracím na vás.

Chtěl bych vědět, co je to zač? Jak to zlikvidovat?

Pokud je to v práci, zeptal bych se admina - co to má znamenat. Zavání to porušením zákona o ochraně osobních údajů. Otázkou je, zda nemáte icq, mail atd v práci zakázaný (soukromý - nejde to z tvého dotazu poznat...) - a zda se zaměstnavatel nebrání tímto způsobem :-?

Málo informací o okolnostech! Do likvidace bych se před ověřením u admina či příslušného nadřízeného nepouštěl.

Oficiálně máme přístup na internet, freemaily používat smíme, máme i firemní, pouze jsou pomocí proxy blokované "nevhodné" stránky (resp. slova). Nemáme možnost instalovat, takže ICQ není a ICQ2Go je nepoužitelný.

Ale jedno z těch hesel, uložené v souboru pass.txt je třeba heslo na přístup do intranetové sekce, kam by rozhodně tento administrátor neměl mít přístup...

To je oficiální způsob, jak to řešit. A to bude asi trochu na dýl...

Ale zajímalo by mě, jestli je i jiná možnost, jak se tomuhle bránit. A co se týče toho skriptu, tak o tom jsem nic nenašel. Něco bližšího bys o tom nevěděl? Budou to jen logy z něčeho, ale z čeho?

To jsem ani nehledal...
Sám od sebe bych si to mazat netroufnul (neznám směrnice u tebe ve firmě...) - ne že by to nešlo. Co když tě admin napíchl (to by byl hoodně pitomoučký způsob) na pokyn někoho?

Zajít za šéfem s tím, že máš podezření na odposlech na PC by snad neměl být problém... Ale vím, že to bude různé v malé firmičce a např. v podniku s 500 počítači.

pořád se učím, příště to zkusím pořádně promyslet...

Důležité upozornění. Běda tomu, kdo promluví ke strejdovi Vševědovi obyčejnou řečí. S ním je možno hovořit jen ve verších. Kdo toto umění neovládá, ať raději mlčí. Strejda není v jádru zlý, ale dovede také ukázat zuby. ;-)

Pokud to ma na svedomi admin, tak urcite ma pusteny vzdalene sdileni pracovni plochy. Snifer muze v nestrezenem okamziku nainstalovat i kolega popr i ten sef, takze s nahlasenim udalosti bych pockal. Ted ses ve vyhode.