Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Virtualbox 4.0.4

Zdravím mám dotaz ohledně tohoto programu , jak je to s viry,a jinou havetí, poškozením virtualniho systemu? stane se neco memu pevnemu systemu kdyz napriklad ve virtualnim (windows xp) bude vir . Jen mě zajímá jestli se to dostae i do hlavniho SYSTEMU

Nějaký zdroj tvrzení? Pokud si ten vir uživatel nepřenese sám, tak jediná možnost, jak by se to mohlo přenést, je bezpečnostní díra v hostitelském programu. Jenže to by ten vir musel přímo počítat, že poběží v konkrétní nezabezpečené verzi konkrétního virtualizačního softwaru a to je krajně nepravděpodobné.

To zavisi na miere nebezpecia. Zrejme bude existovat pravdepodobnost uniku informacii obsiahnuta v zdielanych strankach, pokial sa objavi skodlivy kod na urovni K0.
Nie som si celkom isty ci sa zdielanie rovnakych stranok (Memory Pages) pre jednotlive VM aplikuje len na nulove stranky (Zero pages), alebo aj na stranky s rovnakym obsahom.

Mimochodem, dejme tomu, ze budu mit jedny windowsy jako hostitelsky, ty budou mit antivir s rezidentnim stitem a druhy windowsy budou hostovany bez antiviru, tak pokud bych nasdilel pres sit i treba Program Files, tak by to mel rezidentni stit antiviru na hostitelskem systemu chytit ne?

:-) ja vim, to byla takova zaskodnicka otazka smerem k propagatorum antivirovych reseni. :-D Nejlepsi je samozrejme nasdilet jen nejakou slozku s nazvem treba "Virtualni sdileni" skrz, kterou si muzu vytahat data z hostovaneho systemu a slozky treba s dokumenty a multimedii mam v hostovanem systemu jen pro cteni, takze tam se nic ani vir nedostane, stoprocentne bezpecne reseni. No a pokud hostuju Visty nebo 7edmicky, tak i do tech hostovanejch strcim Microsoft Essential Security, o kterych nevim a pritom je mam chraneni proti virum i bez nutnosti vytvaret snapshoty, ten osobne mam jen jeden jako zalozni, protoze pokusy samozrejme delam v hostovanem systemu, od toho je. ;-)