Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podivné "záseky" při běžné práci, hrách i filmech

Ahoj,

posledních několik měsíců narážím na velmi nepříjemný problém s PC. Vždy několikrát za den - zdánlivě zcela bez důvodu - se ze systému vytratí veškerá odezva, a to na několik sekund (3-10). Občas se to stane když otevřu jakoukoliv aplikaci, občas v průběhu přehrávání filmu (kdy se nic jiného neděje). Někdy stačí prostě jen popojet myší. Počítač při těchto zásecích není skoro nikdy vytěžen, ačkoliv se mi to stává i při hraní her (paradoxně méně často než při běžné práci).

Občas se stane, že z bedny slyším podivný zvuk při záseku - jako by se rozběhla mechanika, pak přestala, a ozve se takový tichý "click". Nestává se to vždy, ale pokud se to stane tak vždy při záseku. Ve chvíli, kdy PC "clickne" tak se systém "odsekne".

Systém mám Windows 7 (32-bit, Ultimate). Vždy stahuji nejnovější updates, SP1 problému nijak nepomohl ani ho nezměnil. Záseky se stávaly už předtím. Pravidelně defragmentuji, antivirus, firewall etc.

Hardware:
Intel C2D E8400 @ 3.00 GHz
4 GB RAM (2x2)
Nvidia GeForce GTX260
2x 500GB HDD

Zkoušel jsem chkdsk, defragmentaci, čistit registry, všechno možné, nic mě nenapadá. Zdraví HDD je podle všeho zatím v pořádku. Myslím, že systémem to nebude, problém bude asi někde v HW :/ jen mě nenapadá, kde. Jakékoliv nápady přivítám, děkuji.

Martin

Disky mam rozdelene takto:

C:/ <System> 80GB (Disk1) - system
G:/ <Media> 410GB (Disk1) - videa a hudba
E:/ <Data> 480 GB (Disk2) - veskery software (hry a programy)

Takze je to asi mozne... je fakt, ze kdyz mi WMP nacita knihovnu tak HDD hodne rachoti, nicmene dle softu HDD health jsou oba disky z 86% zdrave. CHKDSK posledne nasel a opravil jen uplne minimum vadnych sektoru. Takze nevim, jsou to docela protichudne informace.

Kazdopadne asi pro jistotu zazalohuju system :(

500gb disky předpokládám nejsou smutně proslulé seagate.

Pravidelně defragmentuji

před (zbytečně často opakovanou) defragmentací musíš provést kontrolu disku. jinak naopak riskuješ, že si neopravený souborový systém defragmentací poškodíš.

vypni všechny možné indexace (office, nero).
nahlédni do prohlížeče událostí, jestli tam nejsou opakovaná varování nebo chyby.

Vždy stahuji nejnovější updates

rýpat do něčeho co funguje a instalovat nejnovější neodladěné chyby, to není nejlepší nápad.

disky z 86% zdrave. CHKDSK posledne nasel a opravil jen uplne minimum vadnych sektoru

tomu snad ani nechcu rozumět. sleduj změny smart hodnot, třeba v crystaldiskinfo - umí zobrazit graf změn v čase.