Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno game port - modra smrt

tak zase me PC - dual boot WinXP SP3 a WinXP SP1

Tentokrat na SP3 vse OK, joystick funguje.

Na SP1 joystick fungoval tez, ale po delsi dobe jsem ho chtel pouzit a nefungoval, zjistil jsem, ze ve spravci zarizeni neni game port. Tak jsem odinstaloval ovladac zvukove karty (game port je na zvukovce CMI8738) a zase nainstaloval, naintalovala se zvukovka, ta funguje a nainstaloval se standart game port, kdyz ale kliknu na herni zarizeni, tak okamzite vyskoci modra smrt s obligatnim kecem, ze z duvodu ochrany pocitace se system ukoncil a chybou:

STOP: 0x0000008E (0xC0000005,0x80536114,0xB7E954A8,0X00000000)

Odinstaloval jsem ovladace, nainstaloval starsi a opet to same, pak jsem zkousel jeste jedny starsi a opet.

Ted jsem zkusil ovladace z roku 2009 na kartu CMI8738-LX a zvuk funguje i na nich, ale game port se vubec nenainstaloval, kdyz jsem pridal z nabidky hardwaru standart game port, tak opet po najeti do hernich zarizeni ta sama modra smrt.

Co s tim?

Edit: Event Viewer nic, zadna chyba.

Vyreseno.

Po nejruznejsich pokusech jsem si vsiml driveru stdriver32.sys. Hledal jsem na google, az jsem se dostal sem :-D (dekuji Terez :-) )

Pak uz jsem nasel aplikaci Soundtap, ktera se nainstalovala s nejakym audio editorem a vcetne toho audio editoru byla davno odinstalovana, ale nechala po sobe v PC poradny bordel. Takze jsem musel pres registry vycistit vsechno co se tykalo toho stdriver32 a komplet jsem odinstaloval vsechna zvukova zarizeni.
Po restartu jsem je ale nemohl dostat zpatky, takze nejen ze nesel joystick, ale uz ani zvuk. Realtek zukovka jakoby vubec neexistovala a C-Media mi to zdetekovalo, nainstalovalo defaultni windows ovladace CMI8738 5.12.1.643 a pak to hodilo hlasku, ze ovladace jsou nainstalovany, ale hardware pro ne nebyl pridan. Ani na jinych ovladacich tomu nebylo jinak.
Tak jsem googlil a nasel jsem, ze pri nefunkcnosti DVD mechaniky a stejne chybe odebirali z registru UpperFilters a LowerFilters, tak jsem sel do registru a v HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class jsem si nasel vetev pro audio zarizeni a tam byl jen UpperFilters, tak jsem ho smaznul.
Po restartu jsem nainstaloval ovladace zvuku pro C-Media (ty defaultni z windows), standard gameport, ovladac zvuku pro Realtek a nakonec po dalsim restartu jeste ovladac pro muj joystick od Geniusu. No a vsechno funguje OK.