Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 5 otazek o programovani

dobry verer
1) chtel bych se zeptat v jakem programovacim jazyce jsou naprogramovany bezne aplikace pro windows? (km player,nero a dalsich ticice aplikaci)

2) dale vcem ja naprogramovat samotny windows? (7,xp,atd..)

3) linux se programuje vetsinou v C ale jaky dalsi jaky se u nej pouzivaji jak pro samotne OS tak i aplikace.

4) je dobre zvolit C nebo C++ jako prvni jazyk?

5) a jeste jaky jazyk je nejlepsi na programy pro CMD a samotnou komunikaci se systemem? do OOP zatim jit nechci

predem dik za vecne odpovedi

Ked bude vediet C++ tak moze lahko prejst aj na C# aj javu apod. Ja som mu pisal ze moze rovno zacat C# alebo javou, ale ked chce C++ tak preco nie. Mozno z neho bude druhy Linus Torwalds :) (P.S> a okrem aplikacii pre linux sa da C++ vyuzit aj napr. profesionalne v oblasti firmware apod)

abych to schrnul... hledam jazyk ,ktery umi:
1) konzolove aplikace (to je asi kazdy)
2) aplikace s GUI
3) a jeste aby vpoho zvladnul sitove sluzby :-)
treba aby odeslal email

asi to pisu stylem ,ze se to chci naucit vsechno za 2 tydny ale tak to neni.
spis hledam jazyk kteri bude pro me opravdu vhodny a abych neskousel jeden za druhym a nestridal je jak fusekle :-) a nakonec bych se na to vysral jelikoz by me to prestalo bavit :-)

jeste sem hodim odkaz a rad bych aby jste ho aspon jednim slovem okomentovali:
http://myego.cz/item/nejlepsi-programovaci-jazyk-j e-c

predem dik

Jazyk nic neumi. Jazyk je len sada zakladnych slov (priradenie premennej, cyklus, a to je asi tak vsetko :). Co z tych slov vznikne je len na programatorovi. Ale necakaj ze tam bude slovo "odosli_email". Nebude. Na take veci su bud kniznice (=kusy programu ktore za teba uz niekto naprogramoval a mozes si ich k svojmu programu prilepit a pouzit) alebo si to naprogramujes sam pomocou volani WinAPI (to je ale VELMI zlozite). Navyse mail neodosiela program priamo prijmatelovi, ale len na nejaky SMTP server.
Kniznice su vselijake mozes hladat googlom. Viac predpripravenych veci ma C# a podobne platformy (C# potrebuje k behu 400MB NET framework a teraz uz vies preco :) lebo tam je tych milion predpripravenych objektovych tried v tom ktore mozes pouzivat). V zakladnom C prekladaci su predpripravene len zakladne ANSI C kniznice a dalsie pripadne kniznice si musis zohnat na google alebo su aj za peniaze nejake. Plateny Visual C++ ma napriklad kniznicu MFC.

A neexistuje ziaden "najlepsi" jazyk. Jazyk je nepodstatny. Podstatny je programator.

Dovolím si přidat se k threadu.

V čem naprogramovat jednoduchý program na zkoušení slovíček? Představa je následující:
1) nějaké jednoduché GUI, psát slovíčka do okýnka cmd je divné :-)
2) v AJ máme lekce, ke každé hromadu slovíček. Ideální by byla "databáze" se slovíčky z lekcí 1-40, přičemž bude možno zvolit ke zkoušení jenom slovíčka třeba z lekce 3, 4 a 28.
3) na konci zkoušení statistika (fičura spíš do počtu)

Před nějakou dobou jsem zkoušel C++, ale jaksi jsem neměl co tvořit, tak jsem se na to vykašlal. Zkouším to z druhé strany. Díky

Ja by som si zvolil asi HTML aplikáciu. Výzor môžeš definovať v HTML+CSS a chovanie v JavaScripte. "Databázu" by som riešil formou JSONP súborov, ktoré by sa dynamicky doťahovali podľa toho, aké lekcie používateľ zvolil (samozrejme by to mohlo byť v jednom súbore, ak tých slovíčok nie je veľa, prípadne by mohlo byť v jednom súbore N lekcií - závisí od počtu slovíčok). Slovíčka by si editoval textovým editorom, alebo v rámci technického cvičenia by si mohol na to použiť FileSystem API (funguje iba v Chrome).

Prípadne ak to chceš ako klasickú desktopovú aplikáciu, tak výber technológií by som volil v poradí, ako som to písal už niekde inde: 1. C# + Windows Forms/WPF, 2. C++ + Qt, 3. C++ + WTL.

to zalezi jestli je to do skoly atd. Podle me je nejepsi java a nepouzivat tam nejake specialni knihovny ani databazu - protoze se to da napsat tak, ze to GUI zmenach pujde i na mobil, bez velkych zmen. A to se vyplati! Pokud to chces pro vlastni pouziti, neni lepsi volba nez udelat to v jave s moznosti rychle upravy deplojování na mobil. (Na rozumny mobil..) Napriklad v pripade Anroida, muzes pouzit i SQL, tedy i verze s DB.

Nic ve zlém, ale pokud bys programoval třeba v BASICu podobně, jako používáš češtinu, tak by Ti překladač vrátil minimálně na každém druhém řádku "SYNTAX ERROR"… A ano - lidský mozek se dokáže vypořádat s ledajakou zhůvěřilostí, ale počítač OPRAVDU NE!