Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyjmout data z nenaformátovaného HDD

Dobrý den, mám HDD připojený přes eSATA. Tento HDD není naformátovaný, zobrazuje se ve správci zařízení i v Tomto počítači, ale není na něm vytvořený žádný systém souborů (NTFS apod). Na disku není systém, pouze data která potřebuji z HDD nějak dostat. Když na něj kliknu, objeví se, jestli chci tento HDD naformátovat. Nejprve však z něj chci dostat uložená data. Vyzkoušel sem už spousty věcí, ale nevím si rady. Předem děkuji za odpovědi.

Musíš si vybrat: Buď jsou na disku data, potom je (nebo byl) naformátován, nebo naformátován není a potom tam nejsou data. Samozřejmě, formátování může být poškozeno.
Nebylo by od věci nebýt takový tajnůstkář a vyzradit, co se s diskem dělo.

Tak od začátku, na pc jsem měl dva HDD jeden přes SATA a druhý přes PATA připojení. Ten přes to starší mi vyhořel :D. Tak jsem si musel sehnat nový menší PATA disk, poněvadž ta základní deska kterou mám, je poňekud trochu starší cca 5-6 let. Při instalaci oken jsem musel importovat ovladače na SATA disk přímo do instal. cd. Nainstalování proběhlo úspěšně, ale zpočátku se mi zobrazoval pouze ten PATA, potom jsem ve spráci zařízení povolil (nebo přidal) už nevím ten SATA disk, který se objevil, ale nemůžu se do něj dostat. Před tím fungoval bez problémů.

v spravci zarizeni sa ziaden disk nepridava rucne, takze co presne si kde presne povolil a jak?
Co vidis v sprave diskov?

P.S. naco si instalatoru daval SATA ovladac ked si instaloval Windows na PATA disk?
P.S.2. mas nainstalovane vsetky ovladace k zakl.doske?
P.S.3. nemas nahodou v BIOSe SATA prepnute do modu RAID?

Poněvadž sem to zkoušel bez těch ovladačů na SATA a po instalaci windows se mi žádný disk nezobrazil. Všechny ovladače mám. Jsou to právě ty, které jsem tam importoval. Jinak na BIOS se musím podívat. Ještě taková poznámka: Okna mi jdou nainstalovat pouze na PATA disk. Instalátor nenalezne SATA disky :). Je to smutný

V BIOSu je vidět. Písmeno už má (F) a skrytý atribut nemá. Dnes jsem zkoušel na jiném PC. Přesně to samé jako na mém. Po kliknutí na disk naběhne něco v tom smyslu " Disk není naformátovaný, přejete si ho naformátovat" . Kdybych ho naformátoval, tak určitě půjde, ale to už bych asi svá data neviděl. Měl jsem tam spoustu muziky,seriálů a studijních materiálů :(

Ano prave som ti to chcel napisat. Alebo Recuva, tiez je zdarma.

A pre buducnost: ked nieco nejde po instalacii Windows tak nainstalujes ovladace do tych beziacich Windows, a nebudes si upravovat instalacku a instalovat to znova. Takisto po tej instalaci iWindows musis nainstalovat vsetky ovladace k zakl.doske a grafike atd. Stejne tak aj SATA ovladace su aj take ktore maju normalnu instalacku do Windows (zvycajne su ale SATA ovladace sucastou ovladacov chipsetu t.j. ovladacov zakl.dosky t.j. neinstalujes ich osobitne)

Zavisi od toho v jakom mode mas SATA controllery v BIOSe. Ale spravidla to co si nasiel boli len ovladace pre instalator a skutocne SATA ovladace su sucastou baliku ovladacov pre chipset. Ten si nainstaloval?
P.S. ale je nutne sa bavit konkretne ze ktora doska a jak mas nastavene SATA v BIOSe a potom sa da konkretne najst na webe ze ktore ovladace potrebujes.

Alebo ak nabuduce budes mat ovladace ktore nemaju setup a mas v spravci zariadeni nezname zariadenie, tak kliknes na to nezname zariadenie pravym tlacitkom, zvolis "nainstalovat ovladac", a klikas ze nechces nic tahat z internetu ale ze mas disk, a nalistujes mu tu zlozku s tym ovladacom (musi tam byt .inf subor).