Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Váš názor na IPHONE 4?

Ahoj, chci si koupit IPHONE 4 a chtěl bych znát Vaše názory..nemám nějaký konkrétní otázky, tak bych byl rád za nějakej všeobecnej názor:-)

Děkuju moc a snad to tady taky může být...

Takhle bych to nepokládal, dojde to do fáze, kdy tu začnou zastánci a odpůrci házet nadávku přes nadávku.
Za mě- iPhone opravdu nemusím. Měl jsem tu čest ho na 14 dní zkusit a už nikdy více. Uznávám, že to co umí mu jde zatraceně dobře, ale je toho bohužel málo.
A za druhé mi je proti srsti už samotný přístup Apple (i když ten to vlastně celé prodává a je až nechutně dobře promyšlený). Ten telefon naprosto nic neumí, přidaj nějakou funkci, kterou už má konkurence několik let (natáčení videa, auto focus, multitasking, ...) a tvářej se jako že vymysleli něco úplně převratnýho. Samozřejmě na to spousta lidí skočí a poslušně běžej pro novou verzi.

V dnešní době asi něco s Androidem a 1GHz procesorem, nebo počkat na dvoujádra.
edit: Tedy spíš takhle: mít iPhone je otázka módy. Jestli netoužíš být za každou cenu in, tak jakýkoli jiný smartphone (třeba Android) poslouží lépe. Ale musíš si vybrat podle sebe. Já sám používám Nokii N900, protože linuxovější telefon těžko seženeš a poprvé v životě mám telefon který mě baví rok a jak zjišťuju co všechno umí, baví mě čím dál tím víc. Každý má své požadavky.

Produkty Apple mají zastánce a příznivce. Rozhodnout se musí každej sám.
Odpůrci tvrdí, že to umí málo věcí a konkurence umí to a tamhleto. Až na to, že to většina lidí skoro nikdy nevyužije. Apple vezme to, co lidi opravdu používají a použití toho vypilují k dokonalosti. Takže to neumí všechno, ale to co umí, tak umí sakra dobře, resp. velmi dobře se to používá.

Takže závěrem - pokud ti stačí to, co to nabízí a překousneš vyšší cenu, určitě nebudeš litovat.

Tak nějak, každý musí uvážit co od toho chce. iPhone toho vážně umí dost málo, ale zase nenarazíš na nějaké záseky, nic a to málo jsou hlavní používané funkce. I ty animovaný nesmysly jsou krásně plynulý. Každopádně nikdo mi nevezme úvahu přidávání funkcí. První iPhone byl jen předražený low-end s dotykovou obrazovkou. Postupně jak lidi řvou co chtěj, tak ty funkce tam Apple přidává a prezentuje je jako úžasné.
Klobouk dolů před jejich marketingem. Už ta představa, že dotykové obrazovky tu byly spoustu let před iPhonem u spousty mobilních výrobců a ovocnářská firma ukázala davům, že je to přesně to, co potřebujou je úžasná.

Už ta představa, že dotykové obrazovky tu byly spoustu let před iPhonem u spousty mobilních výrobců a ovocnářská firma ukázala davům, že je to přesně to, co potřebujou je úžasná.

Je to trochu jinak - dotykový displeje tu byly, ale až Apple dokázali udělat tuto technologii uživatelsky příjemnou.

Jak je psáno výše, blbě položená otázka.
Osobně bych si iPhone (ať už tří gé, čtyři, osm, sedmsetosmnáct) a ani např. HTC nekoupil, neb mi nevyhovují dotykové teflony. Jsem zvyklý na klasickou klávesnici; vrcholem "pokroku" je u mě to, že mám vysouvák - Nokii E66.

Bazary jsou toho plné, dá se to koupit za slušný peníz. Já jsem dal za E66 (ve stavu lehce opotřebované, žádný vryp, nepodrápaný displej) loni v červnu 3500,- Kč a nemám křivého slova. Nenapadá mě nic, co by tomu chybělo - GPS, wifi, 3G, použitelný foťák s AF, kvalitní displej, odladěný OS... Doufám že vydrží ještě dlouho :-)
Jen ta výcrž baterky není kdovíjaká (cca 3 dny), ale to je nešvar všech moderních teflonů. Kde jsou ty časy, když jsem měl Nokii 6310i a nabíjel jednou za tři týdny...

E66 mám v rodině koupenou novou už rok a není problém. Asi někam vyrazím pro N82. Právě ty 3 dny (N82 dala i 5) jsou luxus, který bych si přál. (Když pominu fakt, že jako moderátor fóra o symbianu si bez něj připadám celkem blbě.) Já s taktováním (600MHz v kritických situacích až na 1100; běžně na 805), linuxovým jádrem (OS Maemo) a nejspíše nejlepším mobilním multitaskingem (a to mi nikdo nevykecá, do 50 aplikací ani nevím že by něco běželo- záleží ale co pustím) můžu slavit, když přežiju 2 dny. Ale zase mám běžně 30 aplikací na pozadí a na rychlosti nic nepoznám.

Nokii N900
[http://pc.poradna.net/file/view/5624-nokia-n900-qw   erty-keyboard-png]
Ale s telefonem to má společné volání a SMS. Běží to na linuxu (ne jako Android, ale opravdovém a nefalšovaném upraveném Debianu, kernel 2.6.28.10) a Maemo jako takové bylo vyvíjené pro stolní počítače s myšlenkou perfektního multitaskingu. Až ve fázi téměř hotového systému ho naportovali do "telefonu".
Samozřejmě aplikace pro stolní debian na tom nepustím (při instalaci .deb balíčku napíše nekompatibilitu), ale je to linux včetně terminalu, takže kdo umí... Já na tom provozuju v emulaci Open Office a GIMP a rozhodně nemůžu nadávat na rychlost.

Myslis, ze je ucelem telefonu aby na nem bezelo 50 nebo 30 aplikaci na pozadi? To musi byt super, ten pocit jak se v nich prepinas atd. Sorry, ale v zivote nepochopim lidi, co neco takovy potrebuji, protoze realna vyuzitelnost je nula nula nic. Prave proto Iphone staci obycejnym lidem, protoze nejsou magori a nepotrebuji mit zapnutych 120 aplikaci a nepotrebuji mit 90% fci, co ty "chytre" telefony nabizeji. To co Iphone umi, umi v podstate dokonale, a proto je lepsi nez ty smartkriply, ktery umi vse, od pestovani ovoce na zahradce po litani vrtulnikem, ale pulka veci nefunguje poradne a u druhe se zasekavaji a kdyz se nezaseknou, tak jim sotva po 2 dnech dojde baterka.

a co presne s tym iPhonom chces robit. Telefon je to dobry, ale pokial nevies vyuzit jeho potencial, resp. nevyuzijes to co ponuka, tak je zbytocne zan vyhadzovat 500eur. Popis aspon ake vyuzitie si predstavujes - napriklad, maily, internet, hry...whatever.

na surfovanie je to podla mna jeden z naj. telefonov (aj ked nema 4" displej a nema podporu flash)
fotak a video - nepatri medzi top, ale urcite postacuje
aplikacii je v appstore dost a aj kvalitnych, treba vsak brat do uvahy, ze za niektore si aj priplatis nejake to euro.

Mne vadi ze si nemozem skopirovat mp3 z PC do mobilu, nikdy si nebudem instalovat program na to aby som si mohol skopirovat 1 pesnicku, hlavne ked som to nemusel robit pri starych mobiloch - a to je hlavny problem iPhon-u, uzavretost systemu a komplikovanie veci ktore uz davno predtym fungovali dobre a jednoduchsie. Skoda ze tym smerom ide aj Windows Mobile, potom zostava uz len Android.

Dalsi problem je cena, takze - co by som si kupil ja? Samsung Galaxy S II, Android, Super AMOLED+, 2-jadrovy procesor, alebo nejake HTC, mozno HTC Pyramid.

Z mobilov na trhu je tazko vyberat, HTC HD2 ma nejake chyby, Galaxy S nema LED, urcite by som pockal ako dopadnu novinky:

Galaxy S II - vysoka cena, mozny problem so zaostrovanim full HD videa, Super AMOLED+!
HTC Pyramid - asi nebude mat 2-jadrovy procesor, moze prekvapit cenou, super dizajn

Neviem ci niecim prekvapi aj SE, Nokiu neriesim koli uzavretemu Windows kopirujucemu iOS, dost ma laka Galaxy S II, hlavne koli Super AMOLED+, len neviem ako dopadne to zaostrovanie videa a aj vyska telefonu - HTC Pyramid ma rovnaku uhlopriecku ale nebude tak vysoky - podla screenshotov.

Kazdopadne ja potrebujem velky displej, takze aj vyber je tym uzsi, ak ti staci mensi, je z coho vyberat, ale to by si musel uviest zoznam poziadaviek, aspon velkost displeja, napr. "3.5 - 4.0" a hned by sa dalo poradit lepsie.

pokial mas potrebu neustale kopirovat rucne mp3ky hore dole, tak si samozrejme nevyberies telefon bez mass storage.
ludia su ale pohodlnejsi a staci im, ze po pripojeni telefonu sa im automaticky zosynchronizuje hudobna kniznica...a nie len hudobna, ale aj fotky, videa, kontaky.... Za par sekund tak v mobile maju vsetko potrebne a bez namahy.