Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ramka - muze se spalit?

Ahoj,chtel bych se na neco zeptat.Mam tento Notebook http://netfox.cz/hp-620-t4500-15-6-cam-4gb-500gb-5 -4krpm-dvdrw-wifi-b-g-n-bt-win-7-pre64-bag_d179830 .html a udelal jsem si pred 2 tydni Server pres Microsoft Virtual PC(Server hry Metin2).Ramku si muzu vybrat pro server vetsinou davam kolem 1.5GB a zbytek zbyde mam celkem 4 GB,ale vyuzit muzu jen 3 GB kvuli 32 bit verzi Win7.Fyzickou pamet mam se Serverem kolem 65-80% s processor kolem 15%,kdyz zapnu klienta mam vic.Ze strany kde je vetrak mi pres den fouka pak uz horko.Slysel jsem ze se takhle nekomu muze i spalit Ramka.
Myslite,ze to skodi Ramkam?
Změna předmětu, původně: Ramka (LaKr) (Kráťa)

Já bych se tomu až tak moc neposmíval. Kdysi na nějakém školení nám říkali, že při zapínání a vypínání počítače se opakovaným ohříváním a chladnutím čipu vytvářejí v zapouzdření mikrotrhlinky a časem se může mikrotrhlinka dostat až na povrch a nasát vzdušnou vlhkost která čipu rozhodně nesvědčí. Nedávno se mi odpálila fleška. Normálně jsem ji připojil jako víckrát předtím, počítač napsal, že může běhat i vyšší rychlostí a za chvilou že je to neznámé zařízení a když jsem na ni sáhnul, byla rozpálená jak pětník (pro později narozené - mince o hodnotě 0,05Kč). A samozřejmě pak nefungovala. USB jsem proměřil, zdál se být v pořádku a jiné zařízení tam funguje.

to ti ale odešel "jen" nějaký polovodič (prostý průraz). To co popisuješ výše sice je pravda, ale platí pro extrémně teplotně namáhané komponenty (teploty okolo 100°C). Běžné polovodiče s pracovními teplotami hluboko pod touto hodnotou s tím problém nemají. A obráceně, ty komponenty, které dosahují těchto teplot používají speciální materiály, které jsou na tyto teploty stavěny.

Spíše než obal čipu (snad kromě známé kauzy nvidie s nekvalitním materiálem) je náchylný samotný pájený spoj. V dnešní době se totiž používá bezolovnaté pájky, která má daleko nižší trvanlivost. U SMD, pokud je použito např. zapoudření BGA, se pak jedná o celkem fatální průšvih.

Druhá věc je pak samozřejmě přehřívání - pokud nějaký moula leze s notebookem do postele a nestará se o čištění chlazení, pak lze očekávat, že ten notes jednou prostě upeče..

Ano ja viem, ze je tam tunel, ved niekde musi aj ten vzduch nasavat, ked ho von vyfukuje nie;o)?
Ale ten tunel nie je tunelom,s skor su to len I/O otvory a ked fuknes do sasi vzduch urcite sa vacsina prachu prisaju na doske a krytoch, sak si skus fuknut do chladica a pozoruj kolko vzduchu ti pojde von nasavacim otvorom.
A s tym vysavacom by som sa tiez pohadal, nevravim, ze ma 100% ucinnost, ale ja ho na cistenie nb pouzivam bezne a ked je chladic zasvineny viditelne ten vysavac pomoze.

Kdysi se mi stalo že mi padal Windows pořád obrazovky smrti a při instalaci to hlásilo že nelze číst určité soubory a po nějakým čase mi v obchodě poradily ať zkusím vyměnit ram a PC od té doby chodí jako hodinky tudíž poškození ramky je možné ale ne díky programu či spíše díky špatné výrobě ram a to horko je tím že při zatížení procáku a ram se musí obojí více chladit a mímu kámošovi se notebook hřeje na prázdno a musí mít chladící desku a to má značkový HP.

měl jsem rozdělaných už docela dost notesů, problém s prachem mimo větrání nevidím jako zásadní. Jednak tam padá přes klávesnici apod. a pak ho nikdy není nějaké extrémně vysoké množství a ničemu to nevadí. Podotýkám, že jsem rozebíral i +6 let staré notebooky, jimž jejich majitelé udělali "bebíčko" (typicky urvané panty nebo cáklý displej, jednou dokonce nepodařený flash, kdy jsem musel odpájet flashrom a naprgat ji v programátoru :-))

Ramka - muze se spalit?

Může. Při teplotách nad 10stupňů je to možné. Většinou se spálí tak že ji tam trouba narve naopak.

Jestli jsi myslel zda se ramka může pokazit - ano může. Cokoliv se může pokazit, pyramidy už se taky kazí:-) Ramky většinou vydrží nejdýl nebo když už se jedna pokazí stojí málo.m To bys ten ntb mohl mít rovnou ve vitríně ve vakuu a nepoužívat...