Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externi FireWire box na HDD

Potrebuji poradit (spis ale od majitelu podobneho zarizeni, dle jejich zkusenosti), jaka je "vnitrni kompatibilita" externich boxu pro HDD (PATA) s rozhranim IEE1394. Musim to sehnat pro usera, ktery "odmita" USB2 (mno, mozna i na me doporuceni ;-)) - slo by o vlozeni 3,5" disku 160-200GB /Samsung ci Hitachi/, deleno na tri oddily v NTFS. Muj "dvorni dodavatel" nabizi pouze toto: product.jsp a product.jsp
Otazka je, jak se snesou boxiky s disky, jak se chovaji ve WXP (sprava disku), jaky prenos z nich jde vyzdimat...
Can you help me? ;-)

vzhledem k tomu, že vlastním USB box i 1394 box, tak můžu říct, že každý typ má svoje

u obou typů se mi už párkrát stalo, že selhal zápis, musel jsem box odpojit, provést kontrolu a zapisovat znovu (tudíž jsem přestal používat přesouvání, ale nejdříve kopíruju a potom mažu) - častěji ale u 1394

u USB boxu mám trochu problém s připojením na ty PC, kde mám omezená práva a nemohu do Správy disků, byť by ho Windowsy měly najít automaticky...

a rovnou bych položil dotázek:

když 1394 box připojím doma k PC kabelem 6/6 připojí se bezproblému, když jsem ho zkusil v práci připojit k notebooku kabelem 6/4, tak to nešlo - je to tím kabelem nebo na tom nezáleží a je problém v notebooku?

díky

-- A ták, ty tam máš i externí napájení... Vím, že třeba když připojíš 2,5" disk přes USB, tak napájení nepotřebuje, tak jsem myslel, že ty to zkoušíš přes 4-pinový firewire a nejde to. Ale teď jsem se díval že ty mluvíš stejně o 3,5" disku (ten bez přídavného napájení nepojede).
Pokud ale máš externí napájení, tak nevím, proč přes FW 6/4 nejede...