Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Služba Active Directory Domain Services není aktuálně k dispozici

Dobrý den, mám problém s tiskem. Mám notebook HP G62 (windows 7) a tiskárnu HP PSC 2100 Series. S touto tiskárnou jsem donedávna normálně tiskl, ale potom se tiskárna pokazila a byla opravena. Když jsem chtěl po opravě tisknout world dokument, tak se mi tam ukazovalo "žádné tiskárny nejsou nalezeny". Chtěl jsem tedy přidat tiskárnu ale zobrazilo se mi okno "Služba Active Directory Domain Services není aktuálně k dispozici". Když jsem skenoval obrázky, normálně to fungovalo, problém nastáva jenom pokud chci tisknout.
Neví někdo jak řešit tento problém? Pokud ano, tak budu vděčný za každou radu.
Děkuji

Ano, zkusil jsem to, tiskárna nejde znovu nainstalovat. Když připojím tiskárnu, a software se doinstaluje, tak jeden úkol je nevydařený. Zkusil jsem to nainstalovat s pomocí windows update, ale taky to hlásilo chybu, že se aktualizace nepodařily nainstalovat.

Měla jsem zrovna stejný problém s tiskárnou HP1018 (na Windpws 7, 64bit). Stáhla jsem si z www.hp.cz nikoliv driver, ale takový opravovací software (nabídne se při pokusu o stažení driveru). Po spuštění tohoto opravovače (a několikerém restartu - na žádost opravovače) se to, zdá se, spravilo. Teď jsem to dodělala a úspěšně vytiskla jak zkušební stránku, tak wordový dokument.
Držím palce.

Š.

Zdravím všechny, komu se stal takovýhle problém, je to možná jen aktualizací driverů tiskárný pomocí autoupdatu od MS.
Také mám Win 7 64bit. a Laserej 1020, kde například Word 2010 hlásil že k Tiskárně se nelze připojit a když dáte přidat tiskárnu tak ADDD.

Navíc mám tiskárnu vedenou v domácí síti na printesrveru, který je již v routeru, tak mi hílá spojení s tiskárnou malá SW utilitka.
Už jsem chtěl podezřívat Windows Update, když se z ničeho nic tento problém objevil.

Takže jediné co stačí udělat je že odeberete tuto tiskárnu. (Klasika přes "zařízení a tiskárny")
A přidáte opět znovu novou a ze seznamu nabízených zařízení pak raději vyberte použít poslední verzi ovladače - při které víte že to šlo a potvrdit " nahradit přesto aktuální stávající ovladače novými")

Pak už jen NEsdílet tiskárnu v sítí a vytisknout zkušební stránku. A mělo by to fungovat.
Ps. ještě je dobré znovu vypnout a pak zapnout tiskárnu po tomhle kroku ...

Tak držím palce.:-D
tomasholik.cz

Zdravím,
mohla bych poprosit o radu - problém je stejný, jaký je zde popsán a chtěla jsem jej podle vašeho návodu opravit; když se dostanu do Zařízení a tiskárny, tak tiskárna je v sekci Neurčené a ať klikám na co chci, nemůžu najít, jak ji odinstalovat. A druhá věc, když jsem zkoušela kliknout na Přidat tiskárnu tak se objevilo: Systém Windows nemůže spustit Průvodce přidáním tiskárny. Místní služba zařazování tisku není spuštěna. Restartujte službu nebo počítač.

tajná verze windows, podle "Zařízení a tiskárny" asi win7.

Místní služba zařazování tisku není spuštěna

v příkazovém řádku:

net start spooler

když nevypadne chybová hláška, zapneš automatický start:

sc config spooler start= auto

.
odinstalovat divně nainstalovaný ovladač - přes skryté položky ve správci zařízení:
http://pc.poradna.net/q/view/977976-nefukcni-inter net-u-win-7?page=r978043#r978043

"Takže jediné co stačí udělat je že odeberete tuto tiskárnu. (Klasika přes "zařízení a tiskárny")
A přidáte opět znovu novou a ze seznamu nabízených zařízení pak raději vyberte použít poslední verzi ovladače - při které víte že to šlo a potvrdit " nahradit přesto aktuální stávající ovladače novými")"
SUPER FUNGUJE DÍKY !!!!