Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Image disku - zformátuje se disk, na který se ukládá?

Dobrý den. Potřebuji si udělat image disku. Chtěl bych použít program Clonezilla. Jen nevím, když budu ukládat image na disk, zda se ten disk nejdříve zformátuje. Nerad bych přišel o data. Děkuji za odpověď.

Změna předmětu, původně: Image disku
Pište výstižně předmět. Napište přesně, čeho se dotaz týká. Předměty typu "Pomozte plz" nebo "Dotaz" nejsou příliš vhodné, protože nic neříkají o vašem problému a těžko pak můžete očekávat včasnou odpověď.
add
(LaKr) (Kráťa)

Pokud na nějaký disk (nebo oddíl) přeneseš image, tak se ten disk (nebo oddíl) úplně přepíše. Na starém obsahu nezáleží, dokonce ani na tom, jestli ten přepisovaný disk (nebo oddíl) je formátován a jakým souborovým systémem. Krom toho, při přenosu celého disku ani nezáleží na předchozím (ne)rozdělení na oddíly.
Samozřejmě, tím "přenesením" mám na mysli rozbalení příslušným programem,prosté okopírování tento účinek nemá.