Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OT: mícháte si ionťáky svépomocí?

Ave. Ptám se proto, že v místě svého bydliště nemůžu sehnat chlorid draselný (draselnou sůl) farmaceutické (či aspoň potravinářské) kvality. Něco jsem nagůglil, ale chtěl bych ještě znát doporučení k nákupu od podobně postiženého tvora. Sorry za OT, snad se někdo najde.

edit: Neraďte mi, proboha, hnojivo z drogérie :-D.

Chemicky ano, jako kompenzace elektrolytů je ale sodík (jed!) extrémně nevhodný. Mají to rády mořské ryby, člověka to ale pomalu zabíjí. Vím co mluvím, míšu si to už asi patnáct let. Dříve jsem měl přísun chemicky čistého (farmaceutického) KCl od bejvalky (MUDr), teď mi došla pixla (kilo na cca tři roky). Lékárny tě pošlou do prdele, drogerie nabídnou hnojivo (s přimíchanými fosfáty) . Proto se ptám, jestli někdo nezná relativně spolehlivý internetový zdroj.

S vodou z vodovodu (se stopovým množstvím iodidů a chlóru) to nemá moc společného. Sám ji piju taky - u nás je kvalita kohoutkové vody vyšší, než kvalita kupované vody kojenecké. Nebudu tu psát elaboráty, hodím ti link na poněkud konspirační (ale plně pravdivý!) článek z WMM. Dlouhou dobu jsem se v "doktorské" společnosti pohyboval, každý z nich (MUDr) ti to mírně ovíněn potvrdí.

Jo, a k čemu je to dobré: jak jsem výše uvedl, ke kompenzaci úbytku elektrolytů v krevním séru při vyšší námaze. Jestli budeš hodný, napíšu ti složení mého dryáku ]:).

Jo, a pivo obsahuje nepříliš významné množství KCl (pivní kvasinky).

Tak to máte teda blbé zvyky. Slivovica sa NIKDY do ničoho neleje, jedine dole hrdlom.

Ešte pripomienka, slivovica nepozná objemovú mieru "panák" = 0,025l = 25 ml, minimálna objemová jednotka slivovice je 0,05l = 5O ml = poldeci. Slivovica sa NEZAPÍJA, samozrejme, výnimka existuje, Slivovica sa zapíja ... Slivovicou. ..... :puff:

Míchám si energy drinky na kolo. Moje "bomba" do sedmičky cykloflašky:

Polévková lžíce glukopuru (hroznový cukr - lékarna): energetická složka
Kávová lžička chloridu draselného: elektrolyty
Kalíšek (nebo rozdrcená pilule) L-Carnitinu: okysličovadlo krve
Rozdrcená pilule Taurinu: stimulace CNS
Pár kapek citronové či pomerančové tresti, aby to nebylo chuťově mdlé

Normálně do vody z kohoutku, protřepat, nemíchat ]:). Chutná to překvapivě dobře, jedeš po tom jak kůň. Proti tomuto je nějaký Isostar bohapustá sračka. Empiricky ověřeno.