Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Jaký mobil pořídit - Nokia E52, Nokia C5-03, HTC Wildfire S ?

Dobrý den. Mám zúžený výběr poskytovatelem služeb na telefon zdarma a do finále mi prošly tři telefony. HTC Wildfire S, Nokia C5-03, nokia E52. Vždy jsem používal Nokie, posledně E51. Požadavky na telefon mám - slušné brouzdání po netu přes wifi, kvalitní příjem signálu (jelikož bydlím v místě s mizerným signálem, tak každé zlepšení příjmu se mi hodí), slušné psaní sms. Samozřejmě plusem je výdrž, kvalita zpracování, manipulace. Naopak věci jako muzika, foto apod. není pro mě podstatná. Nejsem odborník na OS, na Symbian 1 jsem četl dost negací, o Android, netuším vůbec nic. Designem se mi nejvíc líbí C5-03 (jak jsem psal, jsem spíše nokiofil), ale po recenzích mě zaujalo i to HTC, se kterým nemám vůbec žádnou osobní zkušenost. E52, je asi jen upgradovaná E51, se kterou jsem byl vcelku spokojen (až na ten web) :-). Jen ten menší display bych možná už zkusil vyměnit za 3,2". No budu rád za každou odbornou pomoc s výběrem. Díky moc.

Já si dovolím to shrnout:

E52 - IMHO dnes už nebrat. Jediná výhoda je velikost (malost), relativně dobrá výdrž a HW klávesnice. Z hlediska konstrukce celkem OK, ale na E51 nemá.

C5-03 - IMHO z celé trojice ideální řešení. Relativně slušné zpracování, velká baterka, pomalejší CPU, ale taky malá spotřeba (tudíž ještě rozumná výdrž). Moderní S^3 systém, který se vyvíjí (i když ne úplně rychle). Prohlížeče (integrovaný + Opera Mobile) jsou OK. Je ale starší, a má ještě odporový touchscreen a horší displej (TFT).

HTC - tenhle model má "jen" 600MHz CPU, což je pro Android dost málo, rovněž paměti není zrovna 2x moc. Pro rozumný běh tenhle OS potřebuje 1GHz CPU a 1GB RAM, jenže tam je zase pak problém se spotřebou. Navíc mně osobně nesedí androidí ovládání a vůbec filozofie "zábavného" telefonu, který postrádá (z mého pohledu) celkem důležité funkce. Lepší touchscreen a displej (SuperLCD)

Vybrat si musíš sám. :-)

Jaka mala vydrz??? (konkretne porovnavas co s cim a kolko hodin to vydrzalo?)
Jaky zabavny telefon? Co to postrada???
Samsung galaxy S normalne mam dole ikonky ze kontakty, SMS, atd, a tieto funkcie su uplne podobne jak u normalneho stareho mobilu, v zozname najdem meno klepnem na to vybehnu cisla vyberem ktore chcem volat a vola to. Ked pocas hovoru otocim mmobil vodorovne mam tam moznost klavesnice alebo repro alebo zlozit hovor apod, normalne stejna funkcionalita jak s plastovymi tlacitkami na 10rokov starom telefone. Co tam je zabavne a co to postrada???

Ja by som nokiu na web nekupoval. V SR mi orange nukal nokie (modely v cene az do 300eur) zadarmo a bez zmluvy (akoze som 10rokov verny zakaznik), asi im to uz nekupuje vobec nikto :D
Skus asi radsej nieco s androidom. Android od 2.2 podporuje aj adobe flash, web je zobrazovany takmer bezchybne. Ja osobne mam samsung galaxy S, fon celkom dobry ale dost velky lebo ma aj velky display (a OLED (!)), web takmer bezproblemov, ale ma uplne nahovno fotak (v strede fotky robi nejake blbe farby). HTC by bol asi celkom dobry kompromis.
P.S. a ma to 1GHz CPU a ked s nim nic nerobim ani netelefonujem tak vydzi tyzden na jedno nabitie (tak jake problemy so spotrebou???). Samozrejme ked sa browsuje alebo pozera sa HD video tak po max 4-5hodinach je baterka v haji.

tak si taky prisadim, s dovolenim..

Do nedavna jsem protezoval nokii, no po tom co jsem nafasoval sluzebni htc jsem zmenil nazor. To co predvadi nokia je vrchol. Konkretni modely budou samozrejme rozdilne, ale tam kde treba moje e5 straci signal je htc touch 2 naprosto v pohode. taky odezva systemu je naprosto nekde jinde.

Ale to je fakt asi dost mimo. o wildfiru jsem taky uvazoval, na netu vypada dobre, ale kdyz se mi dostal do ruky, musel jsem konstatovat, ze to opravdu odpovida socialni vybehove tride htc. pomale odezvy, na web to je k nicemu, k prdu display, i dva roky stary telefon touch 2 ma lepsi display.

Taky zvaz to, jestli chces dotykac. mam firemni benefity, ktere zahrnuji mesicne nejake ty sms, no, datlovat je z htc dotykace?to by me mohlo, radsi si je zaplatim (cti poslu zdarma pres net) ze soukromeho telefonu s ful qwertz klavesnici..

Je to o preferencich na co ten teflon pouzivas, kdyz hodne datlujes, tak klavesnici a o dotykaci neuvazovat, ta hw klavesnice je nenahraditelna.

Jinak jak uz rekli ostatni, idealni je nekam si zajet a telefony si opravdu osahat, nestydet se zkouset tel treba pul hodiny, prece jen to jsou penize...ale wildfire bych nedoporucoval.

Tak ja bych si taky prisadila - ja na telefonu temer vyhradne datluju a necini mi sebemensi problem datlovat na dotykaci.. a to mam ted jeste 3 a ctvrt roku stary krap s malym displejem, ergo i malou SW klavesnici :)

S novymi telefony nemam zkusenosti, ale na iPodu Touch (ktery je rozmery a displejem soucasnym telefonum docela podobny) se mi datluje taky docela dobre. Imho je to vec zvyku - me na telefonech s HW klavesnici zase odrazuje to, ze jsou vetsi a tezsi. Proc bych mela tahat neco, co vazi 180g (HTC Desire Z), kdyz si muzou koupit neco o ctvrtinu lehciho (HTC Desire S)?

Pravda, denne valim na dotykaci(3") smsky, je to opravdu jen o zvyku a prechodu ze skripajicich tlacitek na ladne a elegantni psani na dotykovem LCD. Pro tazatele, E52 je dnes jiz beznadejne zastarala, C5-03 a myslim cele Nokii uz ujel vlak, ta C5 byla puvodne koncipovana jako nahrada za vybehovou N5230, coz myslim splnuje, nic vic, o parametrech se zde neminim zminovat, uspokoji tak mozna teenagery, ale nikoho jineho. Dnes jsem mel moznost si osahat hezky kousek: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8H0DN00014G7, byl jsem nadsen jelikoz take uvazuju o novem mobilu, volba padla prave na nej, coz ale u tebe jak pises asi nepada v uvahu.

Edit:

Moderní S^3 systém

tento symbian take neni uz moderni, spise naopak, zasadni upgrade predstavuji modely X7 a E6 s novou verzi Symbianu Anna. C5-03 ale pouze jen Symbian^1, nejstarsi pro dotykove Nokie s OS, cili bez podpory widgetu a jen ctyri zastupci a tri kontakty na homescreenu.;-)

Presne ten jsem pred par dny koupil. Nesnasim dotykovy tel., ale musel jsem kvuli jinym vecem prave neco podobnyho poridit. Su spokojenej, az na vydrz baterky, ale to se casem zlepsi. Pomalu vypinam kraviny a prvni 3 dny jsem si s tim jen hral a zkousel co tam doinstalovat. Ted jsem se zklidnil a uz neni problem vydrz 2 dny - predtim obyc. tel. taky 2 dny, takze jsem si v tomto dulezitym nepohorsil. Ale jestli si pozapinas BT, Wifi a GPS a budes s tim porad na netu, tak to fakt vydrzi jen den. Jen RAM neni prilis velka, ale na vsechny veci, krom her ti to staci zcela bez problemu. Tel je rychlej a zkousel jsem i symbian, je to proti androidu jak dinosaurus. Ale jsem clovek, kterej se vyhybal OS na tel. a proste mne symbian nesedl a je pomalej. Kdybys ho shanel a nemel od operatora, tak mam jeste 1 novej a prodal bych ho za dobry penize (od O2, 24m. zaruka).

"skřípající tlačíka?" Tak nevím, mně nikdy žádná neskřípala, snad možná na prehistorické N6210, které praskala po několika letech ta spojovací membrána a vyluzovalo to pak takové křupavé zvuky. Navíc kvalitu a pohodlí hardwarové full qwerty klávesnice ničím nenahradíš, natož pak dotykáčem bez pořádné zpětné vazby (to bzučení excentru je celkem na nic).

Ten samsung není v zásadě o moc lepší.. :-) Klasické HTC/Samsung/LG plastové tělo co vydrží maximálně rok.

jinak máš pravdu, v C5-03 je opravdu jen "starý" S60-5th. Ale nesouhlasil bych s tím, že "anna" je něco extra. Oproti stávajícím verzím S^3 (13.xxx, 14.xxx) se jedná v zásadě o minoritní update (z pohledu funkcionality), spíše jde o optimalizovanou verzi, která přidává další rychlost a opravuje chyby (a samozřejmě přidává ty hnusné "iphone" ikonky a nesmyslné čb menu). Při pohledu na E7 mi vážně nepřipadá, že by Nokii "ujel vlak" :-)

Nokii jsem v poslednich letech vystridal dost (vc N97, ale ta letela po par tydnech uzivani, problemy s fw mne vytocily nadmiru) tedy nerikam ze vsechny, ale nektere, E50, N6220c, N79, N82 byly extremy ktere po case uzivani pri psani sms vyluzovaly zvuk podobny susticimu papiru na peceni, E63 sice vyborna HW qwerty, ale tez podobne priznaky, navic u nekterych modelu Nokii skripajici plasty tak jakoby se telefon rozpadal pod rukama, N6220c byl v tomto opravdu unikat. Nikde nezminuji ze bych srovnaval dotykovou a hw qwerty, muj nazor je takovy ze pri patricne velke uhlopricce LCD je psani jeste pohodlnejsi nez na vysouvacim ci sirokem heblu s tlacitkama, ale uz tady ze pisu je to jen a jen o zvyku, pripadne si pripustit ze dotyk plne nahradi hw qwerty. Co se tyce plastoveho tela toho Samsungu Ace, prijde mi dost bytelne, rozhodne bych netipoval zivotnost jeden rok, paklize ovsem s tim nehrajeme pinec nebo fotbal, Nokia i jine modely jsou take plastaky. Symbian Anna je konecne jaksi skokem kupredu stagnujiciho Symbianu, chvalihodne je ze Nokia pripravuje update i na stavajici modely, Iphone ikonky bych neresil. Vse co je o novem Symbianu k docteni jsou jen poznatky predfinalni verze, take netvrdim ze bude neco vyjimecneho, ale s tim ze Nokii jaksi utekl cas v poslednich letech lze jen souhlasit, snad konecne po letitych sporech s Apple, se bude opet venovat vyvoji a vyrobe novych modelu, ne jen oprasovanim a prezouvanim starych.

Je pravda ze Wildfire je trosku pomalejsi, ovsem tady je rec o Wildfire S. Co sem videl tak v benchmarku dosahl oproti W asi trojnasobne skore .. mimo to ma lepsi displej S-LCD s vyssim rozlisenim a mam pocit ze puvodni wildfire nemel ani graficky cip :-)

Já bych v případě požadavku na browsání koukal asi nejvíc na velikost displeje. I 3,2" s rozlišením 400 x 800 není "to pravé ořechové". Na browsání to jde. Ale na java aplikace (např. jízdní řády posílání SMS přes net - Oskárek) jsou děsně mrňavá písmena v aplikacích.
Lepší by asi byl 4,3" s tímtéž rozlišením (400 x 800). Chce to vyzkoušet či omrknout.