Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení k Internetu od ČT

Uvažujeme o připojení k Internetu pomocí služby Internet Express Impuls, za necelou pětistovku dávájí rychlost 512 kbps, ale všimnul jsem si, že FUP je 1 GB za měsíc potom budu mít rychlost 64. Vůbec nemám představu kolik se dá serfováním za měsíc přenést a tak nevím jestli mi to bude stačit.
Mikrovlna ani kabelovka v naší oblasti není.

Obávám se, že za měsíc je to opravdu málo. Asi by to mohlo stačit pro sváteční uživatele....

//edit: těžko se to posuzuje, já mam kolem 5GB když nestahuju nic ale zase sedim u toho 16hod denně, ale občas se kouknu na nějaké to video apod ...

Prý že víc než 1 GB je nepřiměřeně velký objem stažených dat. To je myslím od Telecomu výsměch. To vychází že můžeš za den stáhnout 33 MB..
Samozřejmě že to nestačí. Např. dnes jsem na Internetu necelé 2 hodiny, nestáhnul jsem ani jeden soubor, jenom se dívám na web (živě a tato poradna) a už mám přeneseno za dnešek 29 MB..
Když sem na netu 8 hodin za den, tak není problém čistým serfováním přenést přést 200 MB dat, tak si spočítej kolik to udělá za měsíc.

Na ten datovej strop narazis velice rychle, navic na sluzby ČTc je hodne stiznosti. Protoze ses ted pripojenej dial-upem od Idnes, tak urcite setris kazdou minutu a bude se ti blbe vybirat vhodnej ISP provider v rezimu off-line. Tak si ulož na HDD a v klidu nastuduj stránky serverů a jejich podstránky jako třeba:
nabidky_adsl.php
tech.php
www.adsl.cz
Vybirej taky podle doplnkovych sluzeb napr.: Prideleni pevne IP, Antivirova ochrana mailu, Statistika prenesenych dat, Firewall na serveru, Webhosting, datová úschovna, možnost výhradního režimu (tzn. zrušíš smlouvu s ČTc ale dráty můžeš dál používat na internet), poplatky za VoIP telefonování z PC na pevné telefony, atd.
Stastnou ruku pri vyberu preje Mysak Plysak

u adsl se mi libi ten smesny upload.. vzdyz je to tak na pokryti rezije prenosu tech 4MG ;-) fakt me dostala nabidka jedne kabelovky tady, 1000/100.. kdyz clovek stahuje, tak si neprecte ani email, protoze ten pozadavek proste neprojde ;-).. proto bytostne nesnasim asymetricke ( zvlast takhle vyrazne ) linky

Na jejich stránce jsou detailní informešjns, včetně founů.

Počítá se součet přijatých i odesílaných dat. Objem měsíčních dat je ovšem tak vysoký, že by jste je při běžném provozu neměli vyčerpat. Jen pro představu - nejnižší datový limit je 2 GB, což postačí na návštěvu přibližně 6000 webových stránek. V případě blížícího se vyčerpání datového limitu vás budeme informovat emailovou zprávou. Pokud vám toto množství dat nebude stačit, neodpojíme vás, ale poskytneme další 3 GB za cenu uvedenou v ceníku.

Toť jen namátkou, aby ses nevylekal.

Přesně tak. "Měření" podstřeluje realitu o cca 50%, navíc měří se data na hraničního routerech ČTc, tudíž veškerá komunikace v rámci ČTc sítě není počítána. Měřím komunikaci na svém routeru, takže vím přesné rozdíly.

Já mám na 6 PC (v 6 lidech) průměr na týden někde okolo 300-400MB (dle ČTc), dle vlastního měření (včetně IP rozsahu ČTc, který jsem byl líný včlenit do iptables pravidel)okolo 900MB-1GB.