Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zvysit vykon na grafice

Jsem zacatecnik a chci se naucit ladit pocitac!K tomu jsem si koupil starej kram:AMD K6-2 350Mhz 128Mb RAM grafika:S3 Trio3D/2x 8Mb Ram AGP.Chci se zeptat jak u grafiky zvisit vykon,aby mi mohla v HALF LIFE 1 bezet i na vyssi rozliseni plynuleji nez na 400*300.Ve hre nemam zaple ani Open-GL ci Direct 3D.Pouze softwarove vyhlazovani!Dekuji za odoved!

Na nazov zvysoka kasli, mnoho kariet z tej doby, ako ta tvoja, ma v nazve 3D, ale o 3D ani nepoculo.... Bol to v tej dobe marketingovy tah :-)
Proste sa s touto kartou rozluc s tym, ze ti half life na nej pojde plynulo na vyssom rozliseni.
To by si dosiahol jedine cez Direct3D, alebo OpenGL, nikdy nie na Softwarovom renderingu, ten na toto vobec neni stavany.
Problem je ale v tom, ze Direct3D, ani OpenGL tvoje grafika nepodporuje.

Ak mas SW rendering tak rychlost vykreslovania zavisi od CPU. Kedze aj CPU je prastary tak smola, kup niekde v bazare (snad za par sto) nejaku normalnejsiu grafiku, najlepsie aj s nejakou doskou P3 aj s CPU a pamatmi :)

P.S. ale ak tam das slusnejsiu grafiku (napr. nejaku GF2, ak najdes nejaku ktora pasuje na ten AGP slot (asi tam mas AGP 1x-2x)? ) tak aj s tym CPU co mas by mohol ist half life 1 aspon ako-tak.

Nejlevnější co bys mohl sehnat je použitá geforce 2 MX /těch bude v bazaru mraky/ nebo to Geforce 2 Ti. Vyšší si myslím nemá smysl a není jisté že pojede. Geforce 4 MX je totéž jak GF 2 MX akorát tak 2x rychlejší.To opengl ani direct 3d nerozjedeš. vodoo2 není špatný nápad ale vyhl bych se mu, to radši to gf2mx. Jinak takové 10let staré sestavy se snad ani neprodávají ty se darují. Doufám si za to nedal víc jak 500.

no:-D možná umí direct x 3.0 akorát že jsme aktuálně u verze 9.0c. Pochop že ta karta má 9*let a najdi si nějakou hru z roku 1997 ta ti snad pojede.

9 let= +-doba uvedení v agp provedení. Ve skutečnosti jde o velmi lehce předělanou verzi karty v PCI provedení - tu prodávali snad od roku tak 1994.

CO je presne na tej karte napisane? (co najviac, najlepsie ak opises vsetko).
Mas k nej nainstaleny spravny ovladac? Spravne ovladace na chipset? DirectX si nejake instaloval? Ake tam mas Windowsy? (na taky PC asi najlepsie Win98SE)
Skus prepnut tu hru na Direct3D namiesto softwaroveho renderingu. Moc vykonu by som od toho necakal ale ak to ma HW rendering tak by ti to malo ist aspon prepnut na HW rendering.

Nainstaloval jsem si Direct9 a spustil jsem ten Half-life pres DirectX.hra se sice spustila ale na monitoru jsem mel jen vykreslenou zbran a to bez barev a bez detajlu,poze ciste sedou a pozadi bylo bile vubec nic nebylo videt!!

::)Edit: Stiahnes si spravny pre tvoj OS (nenapisal si aky mas OS), rozpakujes, a precitas si subor install.txt. Pod W9x ten ovladac sa instaluje tak ze ides do ovl.panely-display- nastavenia - change display type - have disk - das mu cestu na rozpakovane subory. Co ti mam k tomu viac napisat? Neviem ani aku mas presne dosku, grafiku si presne zisti cislo chipu tou S3ID.exe utilitou na ktoru som dal linku...

P.S. Ak nemas DeviceID 8A13, ale mas chip 360,362, alebo 368, a mas Win9x, tak by som tahal radsej W9x10028.zip, ale mozes vyskusat aj ten novsi Beta.

P.S. insalovat directX9 rozhodne nebol dobry napad. Dal by som tam preistotu tak max. DirectX7. Teraz uz tie deviatky asi odtial nedostanes, najlepsie cista nova instalacia Win, ovladace dosky/chipsetu (=velmi dolezite), zvukovky, grafiky, a nejake DirectX7, najdes urcite este googlom apod.

P.S. ale ako uz ti bolo napisane, moc vykonu od toho necakaj, tu kartu by som rozhodne nepovazoval za 3D akcelerator, aj ked mozno nejaku jednoduchu 3D funkcionalitu obsahovala, moc vykonu to nemalo. halflife by ale ist mohol so spravnymi ovladacmi aj s nejakou HW pomocou nielen SW rendering (skus D3D aj OpenGL), ak nepojde tak mas smolu.

všeci asi chlastají víc než já nebo si něco pícháte nebo nevím. tak dotřetice. karta je nahovno. úplně nahovno. nic na ní nepojede. nikdy. nikdy s ní nebudeš spokojený. rozumíte už ? přetáčet agp kvůli zvýšení rychlosti s3 trio 3d..mife to snad byli muchomůrky co ?

Ja Ti radim pokud se chces naucit veskere prace na pocitaci,tak si porid neco novejsiho!Pocitam za ta tva zakladni deska ma jen AGP 1*.Kdysi jsem mel taky podobnej PC.A kdyz jsem do toho vlozi ATI RAGE 32Mb ram tak mi to nebrala deska a restartoval se mi poitac!Sezen si spise nejakej 700Mhz procesor z deskou co ma AGP 4*od nejake zname firmy!

Vym ze se da zvedat graficky vykon ve hrach ale u tech novejsich kartach!U S3 Trio3D?No nevim nevim!Mozna by pomohlo pretaktovani!Ja se ale moc v prehystorickem kameni nevyznam!Nejsem archeolog:-D!Ani nevim na kolik Mhz bezi ten chip.Snad na 50Mhz?Zaklad je zakladni deska!Pokud je deska zastarala a spatne,tak se toho moc vylepsovat neda,kdyz nove zarizeni nebere!Chtelo by to:AMD FX57,3000Mb Ram,ATI XT1800XTX v crossfire modu,200Gb HDD,SB audigi 3,.....:-DPak ti ten HALF LIFE pobezi jak po masle:-)!!A nemusis se starat jestli ti pojede na Direct X ci Open Gl!!