Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Externí HDD nejde otevřít - vyžaduje formát

Zdravím mám takový problém. Mám HDD adata Classic CH91 udelal jsem na nej zálohu a vse fungovalo v pořádku po několikátém připojení mi to vyhodilo hlášku "Disk v jednotce G: musí být před použitím naformátován. Chcete provést formátování?" a za zadnou cenu se mi nepodařilo dostat k souborům mám tam asi 240Gb dat filmy fotky programy atd.. nevíte jak tyto data zachránit? pokud mozno s minimální strátou?

Děkuju vám moc za postup, moc si toho vážím, už jsem myslel, že moje několikaroční práce je navždy ztracena, ulevilo se mi když jsem vyzkoušel metodu s chkdsk x: /f, po několika minutách čekání se mi vše vrátilo do normálu. Automaticky se spustila ikona externího disku a začal opět pracovat. Ještě jednou všem moc děkuji za radu.

zkoušela jsem výše uvedené postupy (jak chkdsk /f, x: /f, tak i find and mount) a nic nepomohlo. buď mi to vyplivlo po hodině, že parametr není správný (chkdsk x: /f) nebo se to seklo a nic se nedělo (FnM). zkoušela jsem i chkdsk x: /R, to zas FAT 32.. prd tomu rozumím a rozebírat se mi to nechce.. dělám něco špatně nebo to mám rovnou vyhodit?

rozebírat se mi to nechce

změř délku toho krámu:
1) disk s usb konektorem má asi 10.5cm - to nemá cenu rozebírat, jde z výroby o "usb disk".
2) pokud má 11.5-12cm, je uvnitř plošný spoj usb-sata převodníku mizerné čínské kvality. za ním je běžný sata disk - buď normálně funkční, nebo jdou jeho chyby lépe opravit při přímém připojení přes sata kabel.

Měl jsem podobný problém s tím samým typem disku adata Classic CH91. Záloha ze starých XP v pořádku, vše fungovalo i po několika připojeních a odpojeních. Po upgradu na Windows 10 mi to po připojení disku psalo, že struktura disku je poškozena a tedy z něj nejde číst. Projel jsem to pomocí "chkdsk x: /f" a psalo mi to, že všechno bylo opraveno. Bohužel Windows mi i tak hlásil, že nemá přístup k disku. Pomohl až Total Commander s administrátorskými právy, který se na disk po check disku v pořádku dostal a věci se s ním daly normálně zkopírovat. Díky za místní rady, ušetřili jste mi spoustu nervů! :-)