Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojení RAM

Koupil jsem si k počítači dvě nové RAMky Kingston 2x1GB. V počítači mám na ně čtyři sloty, v prvním mám původní 2GB a ve třetím 1GB(oba Samsung). Chtěl jsem obě původní dát k sobě abych nové mohl zapojit jako dual. Jenže při zapnutí mi nešel spustit Windows. Připadá mi, že jak kdyby byl problém přesunout i tu jednu původní do vedlejšího slotu. To se taky nechtělo rozjet. Nejlíp to snad funguje, když ty staré RAMky dám na původní místa a ty nové dosadím na volné druhé a čtvrté místo. Nevíte jak bych mohl ty paměti vyměnit aby ten dual fungoval?? I kdyby to bylo za cenu přeinstalace. Děkuji Karel

Jako zapojený je mám snad dobře. V SIW mám zobrazeny všechny RAM v počítači. Jde mi spíš o to jak je přehodit aby fungoval korektně Windows. Tyto problémy jsem měl i předtím, když jsem zapojil flashdisk a použil na ReadyBoost. Při pár zapnutí to blblo, ale pak už v pohodě

V počítači mám na ně čtyři sloty, v prvním mám původní 2GB a ve třetím 1GB(oba Samsung). Chtěl jsem obě původní dát k sobě abych nové mohl zapojit jako dual.

tak to neklapne. dual = dva stejné páry pamětí. ne 2+1 a jeden stejný pár 1+1.

Jenže při zapnutí mi nešel spustit Windows

paměti se můžou hádat, mohl koupit vadné nebo to tvoje deska nedává
Stáhni si a vypal memtest, nasázej tam ty paměti a otestuj je. Pokud se hádaj nemusí se spustit windows,může dojít k poškození dat a podobně.
memtest.org

Nevíte jak bych mohl ty paměti vyměnit aby ten dual fungoval??

Máš to blbě rozhozené už od začátku. s těma 1+1 cos koupil by dual měl jet.poznáš to tak že memtest napíše vpravo nahoře šířku 128bit místo 64bit.
Teoreticky by mohl jet dual s 2giga v jednom slotu-prvním slotu a 1+1 ve slotu 3 a 4.
Jedině z té původní kombinace vyhodit buď gigo a sehnat dvougigo /nejlépe stejné/.

jinak rozdíl výkonu je v reálu do pěti procent..aby ses nehonil za svatým grálem.