Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hádanka pro předškoláky

Dětem v mateřských školkách byla dána tato hádanka:

Na kterou stranu jede autobus, který vidíš na obrázku?
[clipimage0018xo.gif]
Podívej se důkladně! Už víš odpověď? Možné jsou jen dvě, a to „jede doleva“ nebo „jede doprava“. Ještě pořád nevíš? Tak se podívej dále. Děti ve školce to věděly hned.

Narazil jsem na podobnou hadanku jako dal IgorK:

Potkaji se dva kamaradi a prvni se pta: "na co neses tolik darku?" a druhy opdovi: "ale moje tri deti maji dneska narozeniny", prvni opaci: "a kolik jim je let?" a druhy opdovi: "soucin jejich veku je 36", prvni se zamysli a odpovi: "to mi nestaci", na to druhy napovi: "soucet jejich veku je stejny jako pocet oken tohoto domu" prvni se zase zamysli a odpovi: "to mi nestaci", druhy znova napovi: "nejmladsi Evicka nosi cervenou cepicku", prvni se zamysli a odpovi "aha, jejich vek je....".

Otazka: Jake je stari jednotlivych deti?