Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hádanka pro předškoláky

Dětem v mateřských školkách byla dána tato hádanka:

Na kterou stranu jede autobus, který vidíš na obrázku?
[clipimage0018xo.gif]
Podívej se důkladně! Už víš odpověď? Možné jsou jen dvě, a to „jede doleva“ nebo „jede doprava“. Ještě pořád nevíš? Tak se podívej dále. Děti ve školce to věděly hned.

ok, ked hadanky, tak poriadne:

Miništrant a farár pozerajú z veže kostola, čo stojí na kopci, ako k nim idú traja ľudia. Na to farár povie miništrantovi: "vidíte tých ludi, čo k nám prichádzajú? Všetci traja dokopy su takí starí ako ste vy, a súčin ich rokov je 2450. Viete mi povedať, koľko má každý rokov?". Na to sa miništrant zamyslí, a odpovie že nevie. Na to mu farár odpovie: "Dobre, ešte vám pomôžem, nikto z nich nie je starší ako náš biskup, viete to teraz?" Na to mu miništrant odpovie, že áno.

Otázka: Koľko rokov má biskup? Je to seriózna logická úloha, žiadny vtip, a dá sa vyriešiť.

Tak dobre, posledna indicia (z toho to uz musis vidiet, len si poriadne precitaj zadanie aby si pochopil co ktory stlpec znamena a aby si vedel ktore riadky hladas :-))

2 + 5 + 245 = 252
2 + 7 + 175 = 184
2 + 25 + 49 = 76
2 + 35 + 35 = 72
5 + 5 + 98 = 108
5 + 7 + 70 = 82
5 + 10 + 49 = 64
5 + 14 + 35 = 54
7 + 7 + 50 = 64
7 + 10 + 35 = 52
7 + 14 + 25 = 46

uff, snad su tam vsetky.
P.S. Igor, mozes to zmazat a obnovit neskor :-)

Aha to s 1 ma nenapadlo, diky za doplnenie, nema to ale vplyv na vysledok.

Precitaj si tu hadanku predsa, preco ten ministrant hned nevedel kolko maju ti ludia rokov, ak by aj mal takuto tabulku ?

P.S. Posledne "dokopavacie" indicie :-):
- ktory stlpec je vek ministranta?
- keby si bol ten ministrant, vedel by si kolko mas ty sam rokov? :-D Tak preco hned nevedel odpovedat?

Teraz ma napadlo, čo tým chceš povedať. Ja som na to prišiel trochu inak. Vychádzal som z toho, že vek biskupa sa dá určiť presne. A vyšlo mi to.

Narazil jsem na podobnou hadanku jako dal IgorK:

Potkaji se dva kamaradi a prvni se pta: "na co neses tolik darku?" a druhy opdovi: "ale moje tri deti maji dneska narozeniny", prvni opaci: "a kolik jim je let?" a druhy opdovi: "soucin jejich veku je 36", prvni se zamysli a odpovi: "to mi nestaci", na to druhy napovi: "soucet jejich veku je stejny jako pocet oken tohoto domu" prvni se zase zamysli a odpovi: "to mi nestaci", druhy znova napovi: "nejmladsi Evicka nosi cervenou cepicku", prvni se zamysli a odpovi "aha, jejich vek je....".

Otazka: Jake je stari jednotlivych deti?