Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím otevřít soubor ve Word 6.0

Zdravím, mám od firmy zaslané dokumenty popisu strojů a jsou uložené ve "Word 6,0"(alespoň tak mi to píše) já mám instalované office XP a tyto soubory v něm nelze otevřít, tak jsem vyhrabal ještě staré office 95 a v něm tyto soubory sice otevřu ale jsou v tam data cele zpřeházené takže jsem se chtěl zeptat jestli existuje nějaký program v kterém bych tyto soubory otevřel korektně ve správné podobě a formátování a mohl si je třeba zkopírovat nebo uložit ve zmíněných office XP. děkuji předem

Měl by to umět otevřít i XP-čkový WordPad (v Příslušenství), ale obávám se, že ten Váš soubor bude asi nějak poškozen. Není totiž důvod, aby jej OpenOffice či novější MS Office nepřečetly v původním stavu.
Shodou okolností mám na svém počítači soubory vytvořené ve Word 6.0 a bez problému je otvírám jak v MS-Office 2003 tak i v OpenOffice 2.0 (včetně číslovaných odstavců).

Nedokážu posoudit jestli je soubor poškozen,snad jestli na to má vliv to že těch souborů je 10 a byly ještě dány do raru.Z toho jsem je rozbalil a dál mi to píše že je nelze otevřít že jsou vytvořeny ve Word 6.
WordPad jsem zkoušel také a píše to: "Nelze načíst Word pro Windows 6.0 souborů"

Zdá se mi to taky divné, to že je součástí Office 95 jsem nevedel,myslel jsem že to byl jeho předchůdce,divné je ale že tento soubor byl tehdy vytištěn (a já ten výtisk mám v ruce)správně, nyní když jsem zkusil nainstalovat Office 95 tak je tedy celý dokument (obsahuje různé schémata)k tisku nepoužitelný,musí se pracně sezařozavat (a jde o spousty stránek)tak jsem hledal nějaké jiné řešení. I tak děkuji.
Pavel

To bolo v tej dobe uplne normalne, ze neboli medzi sebou kompatibilne dokonca ani rozne lokalizovane verzie Wordov (a nasieralo ma to tak neskutocne ptz som ani nebol schopny preniest dokument zo SR do DE a dalej na nom pracovat, bolo to rozhadzane a este aj nejake stvorceky tam popridaval (nie namiesto diakritiky, ale proste extra ako nove znaky), Word povazujem doteraz za nepouzitelny odpad.
Skus rozne verzie wordov alebo to oprav rucne, asi ti uz nic ine neostava.

P.S. skus pozret este tu: viewer

resp. tu
www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=9 5e24c87-8732-48d5-8689-ab826e7b8fdf&displaylang=en
to je najnovsi MS viewer, podla mrkvosoftu to otvori aj vsetky predchadzajuce verzie :-D:-D

Mohl být kdysi zavirovaný,jsou to soubory od firmy která nám dodává dokumentaci k různým strojům,soubor byl vytvořen a tisknut 6.4.2001 a od té doby se nepoužíval až ted potřebujeme vytisknout další kopie a soubor se otevře jen v Office 95 rozházeně (hlavně tabulky,obrázky a odstavce), v Office XP vůbec.