Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router a připojení k internetu

Dobrý den, mám router ,,Belkin Wireless G Router,, a po připojení kabelu od internetu se na routeru nerozsvítí ikona internet a i po nastaveni routeru se k internetu nepripoji. Kdyz jsem router zkousel jinde ikona internetu se rozsvítila ihned po pripojeni kabelu, s tim rozdilem ze kabel by napajen pro wifi antenu, myslim ze se to nazyva PPoE. Kde mam hledat chybu? Děkuji za radu

kabel od internetu vede z chodby nevim kam ho ma poskytovatel natahlej :D :D a kabel je zapojen do zdířky modem http://images.amazon.com/images/G/01/electronics/d etail-page/F5D7234-2-lg.jpg a kdyz tam zapojim ten co mam doma (ten ma napajenou wifi antenu pres PoE nevim jestli to ma vliv) tak se ihned ta ikona rozsviti i kdyz router neni nakonfigurovanej a i kdyz je ale kdyz tam zapojim prave ten kabel kterej je od jinyho poskytovatele a v jiny budove tak nic nic se nerozsviti ale kdyz kabel dam normalne do notebooku do portu pro internet a nastavim notebook tak se normalne k internetu pripoji

Povím ti veliké tajemství: Všechny křišťálové koule z celé střední a západní Evropy jsou na pravidelné (povinné) pětisetleté prohlídce, takže nikdo si nemůže potřebné údaje zjišťovat sám a musí spoléhat na informace od tazatele. A řeknu ti, ty patříš k té skupině tazatelů, co neomylně vystihnou to podstatné - a zamlčí to.
Prosím tě, kdo je to ten "jiný poskytovatel", jaké má podmínky připojení? On to má totiž každý poskytovatel jinak...

Víš jsem na tomhle foru proto ze potrebuji radu a nevím o tom vsechno a kdyz nekdo z toho co pisu nic nepozna a zepta se tak mu to rád řeknu... nevím co je k cemu potreba vedet tak to sem automaticky nepisu, asi jsem teda lama a omlouvam se ti ;) mam proste natazenej kabel z chodby kterej píchnu do routeru a nic i kdyz router nastavim podle udaju co mi dal poskytovatel a kdyz ten kabel vypojim z routeru a nastavim notebook opet podle tech udaju od poskytovatele a zapojím do nej ten kabel tak to funguje

Mac adresa je záležitost síťové karty a měla by být jedinečná - něco jako výrobní číslo. Alespoň dříve to tak bývalo, dnes to ani zdaleka není pravda. Přesto k této adrese mnozí poskytovatelé přistupují jako k jedinečnému identifikátoru počítače a rozlišují podle ní jestli je připojen "ten správný" počítač. Samozřejmě, když se na routeru nastaví stejná mac adresa, jako má zmiňovaný "správný" počítač (nejlépe klonováním, což je u routerů běžná funkce), tak poskytovatele ošálíš. Např. ale u UPC stačí resetovat kabelový modem a on si načte mac adresu připojeného zařízení a netřeba klonovat.

tvoje několikařádkové dotazy bez teček a čárek nejdou číst, vepř aby se v tom vyznal.

ta konfigurace ip je ok, dává smysl (a nastavuje se ve wan rozhraní routeru).
horší je to s tvým routerem který svítí a nesvítí, a já se z té nekonečné litanie nejsem schopen dočíst proč.
není jasné kdy router napájíš nebo kdy spoléháš na poe - nebo proč se o něm vlastně zmiňuješ.

zavolej někoho z baráku komu to ukážeš na vlastní bulvy, moc do toho nebudeš kecat, a on už si poradí.