Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Z dvou připojených monitorů vidí Windows jen jeden

cau, nevim si rady s pripojenim druheho monitoru k pc. Kartu mam AMD 6850, monitory 21 a 24. Oba sou pripojene ke karte a v siti, ale furt nemuzu nijak rozpoznat ve winech ten novy monitor. Hlasi mi to furt jen ze je pripojeny jeden...
Oba sou pres dvi a kdyz je prohodim tak zase funguje ten druhy a puvodni ne...
Muze nekdo help plis? thx

A ked si prehadzoval tie monitory tak si prehadzoval aj kabel? T.j. prehadzoval si to u grafiky?
Nepouzivas nejaku redukciu DVI-VGA alebo co?

Ked to nejde nijak ani v catalyst control centre tak bud je vadna grafika, alebo mas oba monitory dual-link DVI (vid wikipedia to znamena ze to pouziva vsetky linky DVI konektora) a grafika mozno nevie 2x dual-link. Ako nudzovku skus jeden monitor pripojit ako analog VGA, cez DVI-VGA redukciu (pozor len jeden konektor ma analogove piny takze neni jedno v ktorom je redukcia).

Grafika VGA ma, ked tam strcis redukciu. Zvycajne ta redukcia byva dokonca aj dodana ku grafike. Redukcia funguje zvycajne len v jednom z tych dvoch konektorov.

P.S. to s tym prehadzovanim si robil ok takze sa vylucil nejaky problem kabla a bud to teda je vadny jeden vystup grafiky alebo ta grafika nevie 2xDVI dual link alebo vobec ani 2xDVI a ten druhy DVI je tam len kvoli redukcii na VGA alebo co :D AMD to nejak pokaslal toto ptz google nasiel viac podobnych diskusii uz, takze tie 2DVi nie su asi plnohodnotne alebo co.

to je blbost, to udaval kto kde? :)

Ti pisem mozes zapojit jeden monitor cez VGA redukciu a to pojde urcite, ale bude to analog. Aspon na test to mozes skusit ak mas po ruke redukciu dodava sa to ku kazdej grafike uz aspon 5rokov, ja mam doma tie redukcie uz minimalne dve.

Existuju aj redukcie HDMI - DVI, ale tam moze nastat problem s HDCP ze ti monitor nezobrazi film z DVD alebo co, takze HDMI-DVI by som radsej nepouzil.
Ak ma jeden z tych monitorov aj konektor DisplayPort, tak grafika ma tiez displayport tak kup kabel DisplayPort-DisplayPort a zapoj to tak.

Najprv ale poriadne prezri ten catalyst control center ze ci tam u tej tvojej verzie neni extra nieco na detekciu DVI alebo zapnutie/vypnutie/prepnutie medzi HDMI a DVI a displayport-om, tak to prepni na DVI, pripadne skus znizit obnovovaciu frekvenciu na 60Hz, pripadne aj rozlisenie (aby ten monitor ktory funguje urcite nepotreboval dual-link), alebo v catalystoch u DVI nastaveni moze byt exztra zaskrtavatko ze "zredukovat frekvenciu u vysokych rozliseni" a restart PC, ze ci ti potom v catalyst potom umozni povolit ten druhy DVI.

Alebo chod reklamovat tu grafiku tam kde uvadzali tych 6 displayov :)

Ted sem narazil na tohle k te karte co mam ...

"Na záslepce jsou dva DVI konektory, jeden DisplayPort a jeden HDMI. Jeden ze dvou DVI portů má významná omezení, nepodporuje dual-link DVI (30" LCD na něm tedy nepoběží v rozlišení 2560 × 1600), a co bude asi většinu lidí pálit víc, jde o DVI-D bez podpory analogového výstupu.

No ved ti pisem ze analog je len na jednom.

A o tom dual link som uz pisal, ale podla toho by ti teda jedna kombinacia (t.j. ked nie teraz tak po prehodeni tych dvoch DVI konektorov) ist urcite mala. Zniz obnovovaciu frekvenciu uz som to pisal. A poriadne si prezri ten catalyst ci tam nie je nejake prepinanie medzi DVI/HDMI/DisplayPort. Ist to musi, ked to nejde odnes to reklamovat.