Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Opakující se viry

Jednou za čas nám antivirová kontrola najde viry...jsou to pořád ty samé a je to ve složce Data aplikací/Sun/Java
Vůbec netuším, kde se tam berou, vždycky se jednou za čas objeví.

[viroid2bf.png]

Jestli potřebujete nějaké doplňující informace, ptejte se, nevim, co je důležitý:-D

To ze tam mas tie subory este neznamena ze sa PC aj nakazil (zobrazuju sa sami od seba nejake neziaduce stranky?), a aj keby tam neboli by neznamenalo ze PC nimi nebol nakazeny :-)

Odporucam nechodit na pochybne www stranky, nebudu sa tam objavovat tie subory.

Viac informacii napr. o tom Java/Byteverify:
tpl01
http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/ data/trojan.byteverify.html
http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/ MS03-011.mspx

"jar" souborů se neboj, každý antivirák k nim přistupuje jinak.
NOD alarmuje, Norton někdy taky ( obvykle soubory ve složce Sun - Java ).
Ideální řešení je zbavit se Javy a použít místo ní free náhražku,
pak budeš mít klid. BTW, jar soubor smažeš a místo něj se stejně vytvoří
při spuštění programu využívajícího Javu jiný jar s jiným číslem.

Používám free obdobu Javy a mám klid. Taky můžeš vyměnit programy
typu Azureus za BitComet atd ...

Free nahrazka Javy?

Treba mat najnovsiu (neustale aktualnu) verziu Sun JRE (je zdarma ale nie je to nahrazka) a potom sice tieto subory budu nadalej vznikat, ale nebudu mat pravdepodobne sancu byt aktivne. Pripadne nepouzivat Javu vobec. A nechodit na podozrive stranky. Antivirus schopny tieto subory zachytit uz pri vytvarani alebo stahovani by bol tiez dobry (aspon na zistenie, ktore stranky su tie zle).

Je to : J2SE Runtime Environment 5.0 Update 3, co používám,
ale stejně je to od SUNu, verze 1.5.0.30 v popisu souboru,
jinak verze 8.3.165.0. Čas podpisu 13.4.2005, takže je lepší
najít si novější verzi. Při upozornění na aktualizaci dám storno
a zatím vše vyžadující Javu funguje.

Treba mas na PC nejaky spyware. A ten ma nastavenou nejakou peridu po ktery ti tam ty soubory proste natahne.

Pokud si tam ty soubory netahas sama nebo nekdo z rodiny, tak myslim, ze je to jedina mozna varianta. My jsme takhle v praci chytili vira do Documents and Settings/Local Settings/Temp kazdej den ve 12:00. Vyresilo to procisteni registru.

Jako když to trošku přeženu tak AVG když ti najde vira tak je to planý poplach. Protože kdyby v počítači byl skutečně vir tak AVG a) ho nenajde b) vir najde avg a umlčí ho.

Vypni AVG a zkus zkontrolovat nějakým antivirem jako třeba nod cz /-- vypni to avg + nainstaluj zkušební verzi plus aktualizaci a pusť test/ nebo jednodušší pusť iexplorer najdi seznam.cz a na něm je seznam lištička která se dá stáhnout i s antivirem - očesaným NODem na otestování systému.

Jak jsem se díval podle obrázku antivir AVG zrovna vehementně scanuje obrázky *.jpg tak kdoví jestli se neuťal...8-)