Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet - dvě zásuvky připojeny na jeden síťový kabel

Dobrý den,

Ze stávající zásuvky (RJ-45) jsem udělal odvod sítovým kabelem a asi po 15-ti metrech jsem k němu připjil další zásuvku paralelně. Se záměrem, že notebook bude připojen buď jen k jedné nebo jen ke druhé. Zjistil jsem ale že notebook v koncové zás. funguje, ale té mezikabelové ne. Vím že je to asi blbost to takhle zapojit, ale zajímá mě důvod proč to v té "mezikabelové" zásuvce nejede. Snad vlivem kapacity volného konce kabelu nebo zarušením?

Díky za případnou odpověd.

co jsem koupil měla na svorkovnici u každého šroubku dva "chlívky"

Huuh, by ma zaujimalo co to si kupil a kde. Zásuvky RJ45 nemajú svorkovnicu so šroubky !!!

Každý drát kabelu sa narazí medzi dva kovové "kontakty-ostria", neni sú zas až tak ostré, tie prerežú izoláciu kabelu a vytvoria kontakt.

Správne sa dráty majú zaražať specialnym nožom, ak to potrebuješ urobiť raz za 2 roky, postačí aj vhodne upravený skrutkovač. Nemal by mať hranu na ostrí, je potreba ho mierne zaobliť, aby sa nezničila povrchová úpravu kontaktov medzi ktoré zaražaš drát kabelu. Časom by určite došlo ku korozii a "zahadným" výpadkom siete.

Ono to vyzera, ze to je zasuvka aj pre LAN kabelaz, akurat je velmi pravdepodobne ze to nebude pre
cat 5e. Cislo normy, ktore je dole pod obrazkom DIN EN 60603-7 nieje uplna specifikacia normy.
Existuje norma:
DIN EN 60603-7-3, ktora definuje pouzitie pre tienenu kabelaz a datovu transmisiu do 100MHz
DIN EN 60603-7-4, ktora definuje pouzitie pre netienenu kabelaz a datovu transmisiu do 250MHz.