Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OVI mapy do nokia 6303

Ahoj,máte někdo prosím zkušenosti s ovi mapami do nokia 6303 ? Chtěl bych prosím názor opravdového uživatele,kde je stáhli,českou verzi,jestli se podle toho opravdu dá jezdit v autě jako s GPS atd.A jestli stažení,instalace a hlavně provoz je opravdu zdarma.Moc děkuji M.

Miloši, Ovi mapy jsou součástí telefonu, mapové podklady stáhneš pomocí utility, která je součástí Ovi Suite (popř. se dá doinstalovat do PC Suite - Maploader). Čeština je samozřejmě podporována, včetně hlasové navigace.

Mapy jsou zdarma, ale navigace (turn-by-turn) je zpoplatněna - musíš si koupit licenci.

Pokud podklady nestáhneš, navigace si je bude stahovat sama, což tě bude stát peníze, pokud nemáš datový flatrate.

Takže: můžeš zcela zdarma stáhnout mapy (např. pro začátek jen ČR), vyzkoušet "chytání se" na GPS v autě, dle recenze je v tomto případě "v ceně" mobilu i demo navigování na 3 dny.

Nic ti tedy nebrání to otestovat.

Ahoj,díky,takže to znamená,že když si ji stáhnu,můžu mít normální mapy jako např. na pc,ale bez navigace? Když bych chtěl navigaci,tak mi to bude při práci zapínat internet a to znamená,že to budu platit. Kdyby jsem měl koupený internet v mobilu,tak už bych neplatil nic jinýho,jen měsíšní paušál,např u t-mobile asi 200 korun?

Možno som úplne mimo...:-)
Ale:
1. Mám v telefóne( NOKIA 5800XM) OVI Mapy v3.04 v SK jazyku spolu SK hlasovou navigáciou (tá ženská je nepríjemná...) a mapové podklady pre SK+ČR - mne to stačí,
2. Netuším, čo máš na mysli tým "turn-by-turn", ale mne funguje navigácia skvelo, vrátane hlasových inštrukcií. Už raz ma tá slečna v navigácii :-) navigovala do takej "prdele", že bez nej by som tam v živote netrafil...:-)
3. V nastaveniach sa dá aplikácia presvedčiť, aby išla OFF-LINE, tým pádom sa nič nesťahuje.

Ale ako som uviedol na začiatku - možno sa mýlim... Licencia sa musí kúpiť zrejme iba pre niektoré mestá, kde sú podrobné ulice a pod. ?

Je to trochu složitější, začnu s tím jednodušším:

ad 2. turn-by-turn navigace je právě "ta ženská" co ti říká "odboč vpravo", potažmo, pokud zakufruješ, tak "pokud možno, otočte vůz" ;-)

ad 1. Nokia mapy mají určitý "problém" - ač mají stejné jméno, existuje několik verzí, pro "hloupé" S40, pro starší S60 a pak pro novější S60 a S^3 zařízení. Liší se (kromě platformy) tím, že pro některé mobily jsou zcela zdarma (doživotní licence je součástí ceny mobilu - typicky novější S60 a S^3), jiné, např. starší S60 (jako moje "bývalá" E90) nebo S40 telefony vyžadují nákup licence.

ad 3. Ano, ale to předpokládá, že si mapové podklady předem stáhneš na kartu (viz mé předchozí posty)

ad licence: záleží na tom co kupuješ, zda navigaci pro pěší, nebo pro auto.

Dobrý den,mám dotaz jsem totální technický antitalent. Mám Nokii 6303c, v něm OVI mapy, ale můžu poprosit o návod pro blbcxe krok po kroku,kde a jak předstáhnout mapy na paměťovku aby GPS navigace byla zdarma??? Moc děkuji za trpělivost a odpově´d blbcovi :-)