Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké baterky zvolit ?

Dobrý den,
mám jeden dotaz a to na baterie GP 2700. V rodině máme dva fotoaparáty olympus fe100 a kodak ZD710 a problém je nasledující. Koupili jsme už 2 balení těchto nabíjecích akumulátorů a ve fotoaparátech pokud se vůbec zapnou vydrží 10min a to je i hodně. Ted sem se někde dočetl ze je to mozná tím že je to kvůli napětí že naše baterie mají jen 1,2 a měli by mít 1,5 jinak je fotoaparát ukazuje jako vybité tak jestli by jste mi někdo poradil jaké baterie koupit a zda-li je ktomu zapotřebí jiná nabíječka.

Nabíječkou to nebude. Měl jsem podobný problém, vyřešily to baterie nové generace GP ReCyKo. Podobné jsou např. Sanyo Envelope. Mají sice nižší kapacitu, cca 2100, ale samy od sebe se nevybíjejí vůbec a napětí (které je pro tyhle foťáky důležité) drží mnohem delší dobu. Tipnul bych si, že na úkor kapacity mají menší vnitřní odpor.

Některé foťáky mají svojí vnitřní baterii použitou pro paměť a taky jako srovnávací pro vložené aku. Při jejím vybití se z aku 1,2 V nemůžou nabít, stačí vložit alkalické baterie 1,5 V a nechat je ve foťáku do vybití, pak by měly aku 1,2 v zase fungovat.
Jindra