Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí usb (mini) HDD Seagate (Jojo)

1/2

Tak lidičky, už mám miláčka doma, slíbil jsem že dám vědět co a jak http://pc.poradna.net/question/view/31472-externi-u sb-hdd-s-minimalnim-odberem

Takže: Udávaná kapacita je 5 GB, skutečná je 4,65 GB. Ve WinXP se disk najde a nainstaluje (není třeba dodat žádný ovladače, WinXP vše zvládnou samy). USB kabel je docela krátkej, ale na závadu to není.

Co je divný: na disku je utilitka pro formátování a změnu oddílů, pro jistotu jsem si ji zkopíroval na (interní) disk. Divný je to, že se mi někdy nepodařilo spustit funkce v tomto programu, když byl spuštěn z externího disku, ale fungovalo to z interního - a někdy právě naopak (fakt nechápu čím to může být). Formátování tohoto disku pomocí dodané utility je taky divný: žádnej průběh, žádný volby a při tom formátování mi bliká LEDka interního disku, člověk má pocit že mu to formátuje interní... (naštěstí jen pocit, ale i tak). Zřejmě se používá "zrychlené" formátování - netrvá nijak dlouho. Formátování ve WinXP však trvá velice dlouho - kolem 10 minut (neměřil jsem přesně). Navíc při formátování ve WinXP mi to nabídne jen FAT32, přitom pro kapacitu přes 4 GB musí být OK i NTFS.

Pavel

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ještě se k tomu vrátím: z tohoto disku jde normálně bootovat (pokud to podporuje bios), zkoušel jsem… poslední
Pavel 25.05.2006 19:08
Pavel

Ještě se k tomu vrátím: z tohoto disku jde normálně bootovat (pokud to podporuje bios), zkoušel jsem na něj přenést systém ze spouštěcí diskety Win98, dále BartPE a Reatogo.

Disk je ale dost pomalej, takže se hodí jen těm trpělivejm. Výhodu oproti flash bych viděl jen v tom, že tady nehrozí omezenej počet zápisů.

Víc asi neřeknu :-)

Pavel

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru