Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ASUS PC EEE 1215B - je pomalý a chce se měnit domovská stránka

Zdravím všechny.

Pořídila jsem si tenhle netbook, dala jsem za něj docela velké peníze. baterka sice vydrží, ale čekala bych od netbooku, který má vlastní grafiku aspoň to, že blbé video na idnesu se nebude sekat. Co tomu počítači může vadit? Já vím, nechtěla jsem ho na hry, ale jen na internet a přípravu věcí do školy. Místo toho čekám, než mi naběhne Mozzila, minutu. Jak ho zrychlit? Odstranila jsem reklamy, ale přesto mi i flashová hra jede pomalu, filmy běží normálně, ale video z internetu ne. Není to rychlostí internetu, tu tady máme v pořádku, na klasickém notebooku HP mi běží rychle.
Další věc - nainstalovala jsem si ICQ, ale vzhledem k tomu, že mělo neustále tendenci měnit mi domovskou stránku a vyhledávač na liště mozzily, tak jsem ho dala pryč. odstranila jsem ho z programů Files, odstranila jsem ho z programů po zpuštění, přesto mi neustále mění domovskou stránku a vyhledávač. nebo respektive má snahu mi to měnit, neustále mi na obrazovce vyskakuje upozornění, že je pokus o změnění domovské stránky. Odkud ještě to hloupé icq odstranit? Nikdy bych neřekla, že po letech fungování to takhle zprasí, už nechci mít nic společného s těmihle programy. Prosím každého o jakoukoliv pomoc, nechci ho zbytečně dávat na reklamaci, když jde možná někde jen banálně kliknout a pojede trošičku rychleji. Díky moc.

M.
Změna předmětu, původně: ASUS PC EEE 1215B (Kráťa)

loading...

Na video napr. KMplayer. Komunikacny soft, ziadne ICQ ale normalny program (Miranda). Aky pouzivas antivirus, antispyware??? pozri si, co vsetko sa spusta po zapnuti NB (napriklad CCleaner), pozri este teploty (Everest), oskenovat PC proti virusom, hlavne proti spyware. Zapni mozillu nastroje/doplnky/ tam najdy tie sracky od ICQ a odinstaluj ich. Mas na systemovom disku dostatok miesta, nemas nainstalovane zbytocne programy, ktore navyse bezia na pozadi?... Kolko uz mas ten netbook? Aky je tam OS 7starter?
//edit "filmy v HD rozlišení" nieje HD ako HD a prehravat nieco podobne na netbooku je hotova sialenost

aha, no, já se v těch programech po spuštění nevyznám, nevím,co si můžu dovolit vypnout a nemůžu. jednou jsem takhle vypínala a akorát mi vypínal furt notebook.
antivir mám nějaký Micro titanium, nějakou trialovou verzi, ale tu dám pryč. OS je windows 7 home premium. v KMplayeru mi to právě nehraje, tak nevím..Jaký antivirus je nejlepší? a Antispyware?
Netbook mám dva týdny.
Jdu hledat ty icq sračky..snad je najdu :))) prosím o další tipy, já bohužel nejsem v počítačích tak zběhlá. děkuju.

"aha, no, já se v těch programech po spuštění nevyznám, nevím,co si můžu dovolit vypnout a nemůžu" To vobec nevadi, si predsa na PC poradni, nahod ten vypis sem a uvidime. "AV Micro titanium" Co to preboha je? Daj to prec. KMplayer je dobry prehravac, brzdi ho tvoj system (na netbooku si pustaj obycajne avi filmy). Jaký antivirus je nejlepší? Tazko povedat, za seba hovorim Nod32 (plateny), z free je tu potom napr. Avira. Kazdy ti ale poradi nieco ine a zachvilu sa sem urcite zbehnu radcovia, ktory povedia, ze najlepsi AV je vlastny rozum (co je viacmenej pravda). Ku otazke antispyware programu sa nevyjadrim. Nastval by som "bieleho medveda" a nakoniec by prisiel aj "zlty skorpion" ktory by ma zas otravoval s M&M.

Video a Net (pokud je Ok připojení), musí na tom chodit v pohodě. Není to špica, ale žádná sr**a taky ne. S Linuxem běhá jak o závod, HD video přehrává. Možná, že Win 7 jsou nad jeho síly, zkusil bych tam dát XP.
Změna domovské stránky nebude samotným ICQ, něco se nainstalovalo k tomu, nějaký další pitomec. Zkus se pořádně podívat do Programy a funkce (Přidat nebo odebrat programy), jestli tam není něco co nemá a odinstaluj to.

Není teda vôbec dobrý nápad niekomu vnucovať potenciálne nebezpečný formát *.docx. :-/

Nehovoriac o tom, že ešte stále je dosť ľudí ktorý *.docx nepoužívajú. Jednoducho stále fungujú z rôznych dôvodov na *.doc. Hlavne ak tie kancelárske balíky neukradnú ale kupujú ..... :-|

To sú veci, že ? Niekto platí za blbý Office ......:puff:

Slušný formát nejakého zoznamu, pre verejnosť, nie moc rozsiahleho zoznamu, je *.txt

taky se mi to nechce stahovat. mám tu nějaký starší open office, nevím jestli to otevře.
navíc se obávám, že v "po spuštění" bude obrázek vložený do wordu - a od takových nápadů chci mít aspoň v osobním volnu pokoj.

jakkoli podobné logy ve fóru nenávidím, u ženské jde udělat výjimku: nejlepším řešením pro tento případ je fouknout někam log z hijackthis, a sem dát na něj jen odkaz.

Každý súbor Office, z neznámeho zdroja je potencionálne nebezpečný. User nemusí o svojej nákaze ani len tušiť.

Kto je ochotný otvoriť bez zaváhania dokumenty Office pochádzajúce odkialkolvek, tomu niet pomoci. Z týchto userov sa stávajú chronický preinstalovávači.

k programom som uz pisal. K tomu po spusteni, tam vypni to ICQ a OO a hlavne ten ask updater. Ostatne su vacsinou utilitky od asusu to by som nechal tak. Este som si vsimol nieco zacinajuce Microsoft, co je to, office?

//edit neviem co robis s tym ICQ, spravila si to co som ti napisal? V doplnkoch Firefoxu su zasuvne moduly/rozsirenia, pozri obydve a odstran vsetko co ma v nazve ICQ a ask (ten smejd sa tam mozno vrati, potom treba antispyware). CO vsetko mas vlastne v Mozille este prestavene?
Vidim, ze s plochy si robis ukladaci priestor, to niete dobry napad, ani moc prehladne to nieje, ukladaj si to na datovy oddiel HDD (byva ozn. D)

No vidíš a já si z ní také dělám odkládací prostor. Na ploše ikony nemám, plochu používám jako jakýsi "pracovní stůl" a když něco nepotřebuji, uklidím to do šuplíku (adresáře).
Nejvíc obrázky, poslané soubory přes IM etc. Nemusím je hledat ("nelistuji" jen rozbalím roletku a plocha je nahoře - nemusím se proklikávat strukturou adresářů) když je dávám na web (ty obrázky) a když už je nepotřebuji, smažu je či uklidím.
Na pracovním stole také přeci nemám postavený imrvére hrnek (a dalších 1000 věcí), abych si mohl udělat rychle kafe, ale hrnek je uklizený. :-)

[http://pc.poradna.net/file/view/6834-plocha-krata- od-2004-gif]

icq jsem z doplňků odstranila, z těch zásuvných modulů. ale pak ještě bylo něco v tom about: config. tak jsem obnovila URL key. v mozzile v nastavení jsem odstranila všechny zásuvné moduly, které se týkají icq. i tu pandoru jsem zakázala. no a odinstalovala jsem icq z programů files, vyhodila ho do koše, smazala z koše, zakázala jsem ho po spuštění, i tu pandoru jsem zakázala po spuštění. počítač jsem dala na vysoký výkon a ne na tu přednastavenou rovnováhu a asi to pomohlo, ještě to vyzkouším na nějakém filmu. dám pryč věci z plochy, to snad teda taky pomůže. tak uvidíme..
jo a do Mozzily jsem si dala akorát adblock, protože nemám ráda reklamy. nic víc tam není.
ask updater jsem dala pryč právě teď.

Celý Ask vyhoď komplet a je to. Dobře se odinstalovává v Absolute uninstaler (už je česky a free). Smaže i složky, co po sobě programy nechávají (zeptá se).

Program pro úplné odinstalování programů

[Podrobný náhled]

Absolute Uninstaller je velice podobný standardnímu oknu Přidat/Odebrat programy, ale je mnohem účinnější. Standardní Přidat/Odebrat programy nedokáže kompletně odinstalovat aplikace, většinou zanechá špatné zápisy v registrech a přebytečné klíče v registrech. Často se také stane, že po odinstalování programu některé jeho součásti (soubory) zůstanou na hard disku. Tyto zbytečné soubory pak snižují výkon počítače.

Absolute Uninstaller smaže všechny soubory během několika vteřin, včetně klíčů v registru. Program tedy zvyšuje efektivnost vašeho počítače.

Program umí také skenovat registr a smaže vše nepotřebné.

http://www.glarysoft.com/products/utilities/absolu te-uninstaller/

Karkulko. Když chceš udělat obrázek obrazovky, nevkládej to ve Wordu, ale otevři si něco na obrázky. Ve Windows máš standardně start > programy > příslušenství > Malování.
Tam dáš "vložit" ze schránky (ctrl+v), vloží se ti obrázek > dáš soubor > uložit jako (neboj, uloží se doopravdy) a v roletce pro typ souboru vybereš pro obrazovky GIF, protože to bude 1000x menší (datově), než BMP. Pokud chceš pouze okno navrchu, stiskni když mačkáš PrintScreen klávesu Alt. Ale také to můžeš oříznout.
Vkládat obrazovky do Wordu je počítačové porno a smí se to dělat až po 22 hod. Ty to sem vkládáš v 9:22, když sem chodí děti!
Vyčerpávající návod, jak dělat obrázky jako je tento (to co dáváš do DOCX), je na
http://pc.poradna.net/a/view/307877-jak-ulozit-obs ah-obrazovky

[http://pc.poradna.net/file/view/6833-karkulka-po-s   pusteni-gif]

V tom seznamu bych zrušil Adobe a pokud je to Microsoft... rychlé spuštění Office, tak i to. Ještě to šoupni dolu a udělej část, která není vidět. Možná jde to okno i natáhnout, aby bylo větší, případně rozšířit sloupec, aby byl vidět celý název.

No vidíš. Super a hned je to o něčem jiném. Malý obrázek můžeš i vložit přímo tady do vlákna. Klikneš na přiložený obrázek pravou myší, zvolíš "kopírovat adresu odkazu", potom klikneš na ikonu pro vložení obrázku nad psacím polem (čtvrtá zleva), vloží se [ img ][ /img] a mezi ty hranaté vložíš onu adresu obrázku. [ img]adresa[ /img ] (bez těch mezer).
Na větší obrázky můžeš použít třeba i www.q3.cz a vložit sem "kód pro vložení náhledu do diskuzního fora"
http://pc.poradna.net/a/view/450106-jak-umistit-ob razek-na-web

a co z toho teda odstranit? :))) zrovna jdu dát pryč věci z plochy..ty miniaplikace by asi taky měly jít pryč, co? :) a pak mi tam shora na ploše visí ještě nějaké asus centrum, to mi tam taky vadí, ale nevím, jak to dát pryč... :)
já jsem to právě zkoušela, ale ten obrázek se mi tam nenahrál do toho....tak netuším.

To Asus centrum bude jedna z položek v "po spuštění" a bude stačit jí zrušit. Také to asi pěkně žere systémové prostředky. Dobře se programy spouštěné při startu spravují v programu Starter.

Starter 5.6.2.8
[11605_s-starter.gif]
Utilita pro snadnou správu služeb a programů spuštěných při startu systému. Program mimo jiné také spravuje a monitoruje služby běžící na pozadí systému. Pomocí snadného přístupu do systémového registru lze definovat jaké služby se mají při stratu spouštět.
starter

edit://na ploše máš dokumenty, ty bych uklidil. Zástupci (to se šipkou) tam neva (když jich není 1000).

já nevím, jak ten log udělat. ten hijackthis jsem našla, ale nevím, co tam do něho uložit. chápeš? :-D já totiž ne. návod pro blbečky to vyřeší. počítačový mozek nemám, a to už teda můžu říct, že jsem tady díky vám zjistila věcí...ale tohle neznám, neovládám, potřebuju kopnout..:-D já nevím, který program v tom mám spustit...

už malování xp umí ukládat do .png - je ještě úspornější, a je vhodnější pro omalovánková barevná schemata posledních windows.

bohužel jsem se trefil, že startup dokument znamenal jen vložení obrázku do wordu.
samotný obrázek je pak úplně k ničemu, tezatelka neroztáhla šířku sloupců, nic z toho přečíst (ale to je i hloupost toho msconfig.exe, že okno je k ničemu). z textového logu jde zkopírovat název neznámé/podezřelé utiluty a předhodit ji googlu. k čemu je obrázek?

edit:
vidím nový obrázek se skrytou cestou a názvem programu. někdy je vhodné vidět i startovní místo vpravo, pokud je atypické. to si může uživatel pro každou položku posunout pokud u toho sedí, jako printscreen je to na dvě věci.
textový log umí jak zmíněný hijackthis, tak i níže navrhovaný autoruns. můj oblíbený codestuff starter ho dělá v nepřehledném formátu, je spíše zobrazovací a myšoidní.

edit2:
k čemu asus web storage? ten u nás nefunguje.
co je asus sender, proč se spouští 2x, co dělá?

deit next:
17.05.2009 - Starter v5.6.2.9 - Enhanced Windows Vista compatibility.
předcházející verze ..2.8 byla z roku 2006, nevím co to mají na slunečnici.

C:\Program Files (x86)\AB-Tools.com\Program starter\ProgrammStarter.exe ... je co? jen jazyk je odkud? jestli hledáš program pro správu "autoruns" pložek, správný sw je starter od codesuff.

oprav zatržení v hijackthis:
R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://asus.msn.com ... toto je výchozí okno v ie? proč?

pdf soubory není třeba otvírat v ie, pak si programy navzájem mění velikosti oken:
O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll

nepoužíváš? nepotřebuješ - jde o doplňky ie, dají se zakázat i tam:
O2 - BHO: Windows Live ID Sign-in Helper - {9030D464-4C02-4ABF-8ECC-5164760863C6} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live\WindowsLiveLogin.dll
O2 - BHO: Windows Live Messenger Companion Helper - {9FDDE16B-836F-4806-AB1F-1455CBEFF289} - C:\Program Files (x86)\Windows Live\Companion\companioncore.dll
O2 - BHO: Ask Toolbar BHO - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - C:\Program Files (x86)\Ask.com\GenericAskToolbar.dll

zruš:
O3 - Toolbar: PandoraTV Toolbar - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - C:\Program Files (x86)\Ask.com\GenericAskToolbar.dll
O3 - Toolbar: ICQToolBar - {855F3B16-6D32-4FE6-8A56-BBB695989046} - C:\Program Files (x86)\ICQ6Toolbar\ICQToolBar.dll (file missing)

zakaž autorun položky:
O4 - HKLM\..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] "C:\Program Files (x86)\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [ASUSWebStorage] C:\Program Files (x86)\ASUS\ASUS WebStorage\3.0.74.143\AsusWSPanel.exe /S
O4 - Global Startup: AsusVibeLauncher.lnk = C:\Program Files (x86)\Asus\AsusVibe\AsusVibeLauncher.exe
O4 - HKLM\..\Run: [ASUSPRP] C:\Program Files (x86)\ASUS\APRP\APRP.EXE ... ASUS Product Register Program, nepotřebuješ
O4 - HKLM\..\Run: [ASUSWebStorage] C:\Program Files (x86)\ASUS\ASUS WebStorage\3.0.74.143\AsusWSPanel.exe /S ... u nás nefunkční

toto by snad mělo fungovat pro klávesové zkratky, z popisu na netu nejsem chytrý...
O4 - HKLM\..\Run: [HotkeyMon] AsusSender.exe C:\Program Files (x86)\ASUS\HotkeyService\HotKeyMon.exe
O4 - HKLM\..\Run: [HotkeyService] AsusSender.exe C:\Program Files (x86)\ASUS\HotkeyService\HotkeyService.exe
ale klidně bych zkusil jeden z těch procesů zakázat (nebo starterem killnout v paměti), a zkoumal bych jestli fungují asusí klávesy na zapínání wifi.

zakaž:
O9 - Extra button: @C:\Program Files (x86)\Windows Live\Companion\companionlang.dll,-600 - {0000036B-C524-4050-81A0-243669A86B9F} - C:\Program Files (x86)\Windows Live\Companion\companioncore.dll
O9 - Extra button: @C:\Program Files (x86)\Windows Live\Writer\WindowsLiveWriterShortcuts.dll,-1004 - {219C3416-8CB2-491a-A3C7-D9FCDDC9D600} - C:\Program Files (x86)\Windows Live\Writer\WriterBrowserExtension.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: @C:\Program Files (x86)\Windows Live\Writer\WindowsLiveWriterShortcuts.dll,-1003 - {219C3416-8CB2-491a-A3C7-D9FCDDC9D600} - C:\Program Files (x86)\Windows Live\Writer\WriterBrowserExtension.dll

tato služba je určitě nefunkční a zbytečná:
O23 - Service: AMD External Events Utility - Unknown owner - C:\windows\system32\atiesrxx.exe (file missing)

zakaž službu, už ti to asi psali:
O23 - Service: @%PROGRAMFILES%\Windows Media Player\wmpnetwk.exe,-101 (WMPNetworkSvc) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Windows Media Player\wmpnetwk.exe (file missing)

Platform: Unknown Windows (WinNT 6.01.3504) ... to je vista na tom malém chudákovi? no to se zapotí.

edit: též jsem si byl v obchodě pro nákup.
kdo pije bíír, buduje mír :beer:

Rozumný soft na inventuru je Autoruns

Nejde totiž len o spustené programy ale taktiež o rôzne komponenty, "indexátory" a ich drivery.

Nero je odstaršujúci príklad toho co dokáže soft na pálenie, do systému, poza chrbát implantovať ... brrr

Osobne mám otrasnú skúsenosť s komponentou WMP wdfmgr.exe ktorá na pár strojoch neskutočným spôsobom spôsobovala spomalenie reakcie systému v náhodných intervaloch. Sprvu som podozrieval na chyby disk.

Toto správca úloh v žiadnom prípade nezobrazí.

Na druhej strane je pravdou, že Autoruns do rúk laikom nepatrí.
Niekedy je problém, co komu doporučiť ..... :puff: