Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Delphi - ako zabrániť TMemo.SetFocus spusteniu?

Mám na formulári TMemo. Je to jediná komponenta, ktorá môže mať focus a ja potrebujem tomu zabrániť, aby sa tam dostal kurzor. Už som nastavil vlastnosť ReadOnly na False, aj TabStop na False, ale myšou sa tam dostanem. Nie je problém v metóde OnEnter nastaviť focus na niečo iné, ale nemám na čo. Ako tomu focusu myšou zabrániť?

Dalo by sa to i takto:-D

procedure TForm1.Memo1MouseMove(Sender: TObject; Shift: TShiftState; X,
  Y: Integer);
begin
 Randomize;
 memo1.Left:=1+Random(form1.Width-memo1.Width-1);
end;

Predpokladam ze chces nieco ako Label ale s viac riadkami?

Inac ja ked robim nieco (vo VC++ cez MFC WinAPI) kde je vystup v textboxe tak ho len nastavim ako read only, focus dam defaultne na nieco ine (na nejaky button "OK" apod.), ale nesnazim sa zabranit pouzivatelovi kliknut tam mysou a oznacit kus textu - z jednoucheho dovodu - aby si pouzivatel ten text mohol potom vykopirovat cez copy-paste kam chce.
To je u teba tak nutne aby to neslo skopirovat?

Farba pozadia sa nastavit da (len je to cez extra message co Win posiela, ale predpokladam ze to v tej Delphi komponente bude urobene, vid help k nej, ak k tomu nic lepsie nenapise JaFi). //Edit: sorry, ty sa pytas na farbu pozadia ak to je Disabled, tak to zhlavy neviem, da sa zmenit ak je Enabled a len ReadOnly, ak je Disabled neviem ci sa da.

Vidíš, máš pravdu. Veď text sa zmeniť nedá a kurzor tam na začiatku nebude, tak to teda nemusím riešiť. Nechám ReadOnly na True a TabStop na False, to stačí.

Vlastne ide o to, že program sa dá urobiť perfektne, ale potom mu môžu chýbať určité veci. Napr. vo Winamp sa dá tiež po zobrazení informácií o MP3 vojsť do poľa s názvom súboru a označiť ho. Tak isto to ani v tomto programe nemusí byť chybou, ale prínosom. To ma ani nenapadlo.:-)