Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BSOD - počítač po pár minutách zkolabuje

Dobrý den
22. tohoto měsíce se mi zničeho nic objevila BSOD. PC nerozumím zase tak důkladně, proto chci požádat nějakého odborníka/odborníky o radu/rady. Nahrál sem minidump soubory - já se v nich moc nevyznám. Rád bych se proto dozvěděl v čem je takzvaně háček (doufám že ne HW). Zkoušel sem i testovat RAM ve víře že je to tím, ale bohužel - prošli bez jakéhokoliv erroru.
Předem děkuji za všechny vaše rady, nápady, postřehy, které snad povedou k řešení tohoto otravného problému.
:-)

http://www.edisk.cz/stahni/49371/minidump.rar_246. 66KB.html
Změna předmětu, původně: BSOD (Kráťa)

Jen abych doplnil. Ne vždy se mi modrá smrt ukáže. Někdy - hlavně dnes navečer - se mi stane že mi počítač sám od sebe restartuje a znovu nabíhá, bez BSOD. Bohužel nemůžu nainstalovat žádné ovladače, SP ani nic odinstalovat, protože PC mi teď běží cca 5 minut a pak se opět restaruje. Nakonec si myslím že to bude HW problém - myslíte že je pravděpodobné že by tohle způsoboval třeba HDD? Nebo něco jiného?

BIOS mám aktuální, bohužel jiné ovladače nezkontroluji, protože do W mi to prostě nenajede. Dnes sem odstranil tu trochu prachu co tam bylo - skoro žádné množství. Zkoušel sem vyndat a vyčistit štetečkem RAM, odstranil sem prach z chladiče CPU a větráků. Zkoušel sem zda jsou zapojené správně konektory, zdá se že ano. Rozhodl jsem se proto že buď A) nainstaluji znovu OS, jde o to zda to pomůže a udělal bych to raději jako poslední možnost, protože bych nerad ztratil spoustu dat které nemám prostě v záloze na jiném disku.
B) budu zkoušet měnit některý HW - Grafiku, zdroj,HDD za starší kousky co mám ještě doma. Jde mi spíš o to, kde bych měl v případě této chyby začít, co zkusit vyměnit nejdříve?
Nebo se zeptám jinak, je možné že by toto způsobil vadný zdroj? Dnes sem si všiml že mi přestala svítit diodka u zdroje, která detekuje že je zdroj zapnutý/vypnutý. A občas při zapnutí PC mi najedou všechny větráky, energie tedy očividně do komponentů jde, ale nerozsvítí se mi dioda u zapínacího tlačítka PC a nenajede mi ani monitor, navíc PC ani při startu nevydá ten beep signal jak je obvyklé při zapnutí.

Díky za další rady

Zrovna ten zdroj bych tedy zkusil. Také by mohlo napovědět, co vypisuje post po startu. Rovněž by mohly být nějaké "nemocné" kabely.

edit://jak píše kolega nade mnou. A co vyndat HDD, strčit tam nějaký starý, třeba i s DOS a nedělat pokusy s tím, kde jsou data?

Ne ne, přetaktováno nemám nic, a teploty byly a jsou ještě v normálu. Sice trochu zvýšené, ale pořád ještě v mezích u jednotlivých komponent.

Díky všem za rady. Zkusím tedy OS na nový HDD a pak popřípadě ten zdroj. Pak dám vědět. ;-)

No cca 10-15 sec. Zkrátka při loadingu OS. Ale to až poslední dva dny. Pořád se to jakoby zhoršuje. První BSOD jsem měl myslím 22/8 a pak klid. Pak až 24., nebo 25. a poslední dva dny je to utrpení. Zapnu a před naběhnutím OS restart nebo BSOD

Ano chladič na CPU v pohodě - dokonce se zahřívá tj opravdu odvádí teplo.
Díky všem za pomoc.
V pondělí donesu PC do opravny, protože jsem bohužel zjistil že starý zdroj již nemám :/, takže nemůžu zkusit výměnu. Ať se s tím zlobí někdo jiný, maximálně jim můžu zkusit dát tip že je to zřejmě zdroj. Doufám v brzké vyřešení problému, protože bez PC kde mám data a soubory prostě pracovat nemůžu :o/
Ještě jednou díky za rady a trpělivost :)

Mám, ale starou bohužel. No nějak těch pár dní případné ztráty snad přežiju. Jiná možnost mě nenapadá jak vyzkoušet funkční zdroj. Kamarádi co jsou trošku PC znalí a svolili by k tomu tak jsou oba na delší dovolené. Leda si zdroj koupit, vyzkoušet a popřípadě "bez udání důvodu" vrátit ]:) Jinak nevím. No zkusim se v pondělí poptat ve dvou opravnách ve městě a uvidím.

Jo psal sem že všechno běží v normálu, PC mám čisté, a i dnes sem ho pro jistotu vysál, ale stejně skoro zanesené nebylo.
Taky si myslím že je to ten zdroj. Grafika to na 100% neni, zkoušel sem ji měnit. RAM na 90% - testováno Memtestem a i sem zkoušel RAM odejmout a vkládat. Zkoušel sem taky dávat nový napájecí kabel, jen pro sichr, ale taky nic. Takže buď si myslím že bude chyba v samotném zdroji - napětí??, nebo jak tu někdo psal v kabelech. Ale na to já prostě nemám materiál ani možnosti abych zjistil kde konkrétně je háček. Chlazení mi jede navíc v pohodě - všechny teploty byly v normě, už když sem měl jeden z prvních BSOD. Jediné čeho se obávám, aby to nebyl ten HDD (kvůli datům), popřípadě CPU (kvůli penězům :-()

No tak nakonec to nebude ani zdroj. Přiznám se že sem se na výrobce nekoukal, když sem si zchrastil jinej a zkoušel ho tam dát. Ale je to 500W. Zkoušel sem ho nahradit Fotronem Bluestorm II 500w http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=4319 5
A problém s restartováním a krátkým probliknutím BSOD se stále opakoval, zkoušel sem pro jistotu vyhodit i staré RAM a nechat jen nový modul - nic. Zkusil sem dát HDD ze starého PC - nic. Tak už nevim, možná vadná kabeláž?? Nebo, což by bylo dost blbý CPU. Popřípadě základovka - to fakt nevim, snad ne....

Takže asi ta opravna to řeší, už na to nemám nervy, ráno sem tu měnil zdroje a HDD jak blbec, stejně to k ničemu nevedlo 3-[

Jo psal jsem, zkoušel jsem HDD s Win XP - hodilo to BSOD. takže si myslim že už toho moc nezbývá - deska, cpu (poškozené teplem nevypadalo) kabely??? Ale na zbytek nemám jak to otestovat, jinou desku s CPU fakt nemám. Pokud je něco poškozené, tak leda nějakým zkratem, protože rozleptané, nebo očouzené nic není.
Po dnešku jsem přesvědčen že to na 99% není HDD, RAMky, Grafika. Na 75% že to není zdrojem (protože ty nesvítící diody vypadají "podezřele" tak jako tak, jasně mohla odejít jen diodka, ale i tak.
No zítra to nesu do opravny, doufám v brzké vyřešení. Schválně pak dám vědět čím to bylo.