Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co brzdí výkon grafické karty?

Zdravím,
rád bych se všech zkušenějších PC maniaků zeptal na tuto otázku.

Dnes jsem si k 19. narozeninám koupil novou grafickou kartu. Hraji World of Warcraft a s mou starou ASUS EAH5670 1gb GDDR5 jsem vytáhl na střední detaily 30-60 fps
Pořídil jsem si o dost výkonnější ASUS EAH6950 1gb GDDR5 a s ní Seasonic 650W 80Bronze+.
Ve WoWku mám nyní opět na střední detaily 60-80 fps, což je opravdu, ale opravdu málo. Kamarád s ASUS GTX560 1gb má stabilních 250+ fps na maximální detaily.

Mno, usoudil jsem že mi výkon grafiky bude něco brzdit. Asi vím že to budou Paměti RAM a Processor, ale až takovou brzdu jsem opravdu nečekal.

Jinak mám v PC tyto komponenty
CPU: AMD Phenom II X2 550 BE 3.1Ghz 6mb L3 Cache, přetaktované na 3.5Ghz
RAM: 3x 1gb 800Mhz DDR2 CL4
HDD: WD 500gb 16mb Cache SATAII
MB: Gigabyte s podporou DDR2 RAM a AM2-AM3 processorů

Moje otázka zní, opravdu moje RAM a CPU brzdí výkon grafiky, nebo bude problém jinde?

Děkuji za názory, případně piště co potřebujete vědět. Děkuji

EDIT -> ještě bych se zeptal, jestli je u takto výkoné karty normální teplota 85°C při hraní? byl jsem u ASUS EAH5670 zvyklí na teploty max do 65°C
přitom ASUS se svou DirectCU II garantuje o 35°C nižší teploty, což je divné, pochybuju že by jinak karta 6950 jela na 120°C

V té budce sem nic špatného nenašel. Ty teploty pokud bych to u boxu bral jako +- tak s tím freezerem 13 rozhodně normální nejsou. Zkus tam dát normální rychlost a normální napětí. Už jsem měl v ruce procesory od amd,které byli špatné a přehřívali se..no nevím bez druhého cpu nezjistíš jestli to náhodou není procesorem. Nechci ale nějak strašit.

Maj to asi všeci výrobci, snaží se při zátěži tomu cpu narvat víc asi aby to bylo stabilnější.
U asusu se to jmenuje loadline calibration a fakt to s tím přídáváním přehání. U novějších desek to jde nastavit,já to většinou vypínám a přidávám přetaktovanému cpu o 0,1v.

Každopádně zase o tolik by mu to teplotu zvednout nemělo...Podle mě s tím novým chladičem by se měl vrtět okolo 60sátky.

Navíc psal že normálně hraje..kdyby tam pustil primetest nebo linx tak nejspíš vidí modrou/se mu to vypne.