Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PSPad - jak ukládat soubory v kódóvání ISO 8859-1 ?

Jak ukládat soubory v kódóvání ISO 8859-1 ? V menu formát mám na výběr pouze ISO 8859-2, ale potřeboval bych ISO 8859-1

Případně pokud nelze, nějaké náhradní řešení pro editaci takto kódovaných souborů ?
Mám ještě HTML-Kit, ale dlouho jsem v něm nedělal, takže nevím jak to tam nastavit, musím dostudovat. Ale upřednostnil bych řešení v PSPadu.
Pokud někdo tedy ví, díky.

V PSPadu v kódování 8859-1 ukládat nejde (píše se o tom někde na webu autora). Pokud děláš webovou stránku, neměl bys taky změnit charset stránky a pak to v tom PSPadu ukládat třeba v tom utf-8?

Musí ti pasovat dvě věci: charset v hlavičce webové stránky, znaková sada uloženého souboru z editoru. PSPad rozeznává 'češtinu' v utf-8 souboru jenom tehdy, pokud je v souboru skutečně obsažená (proto se někdy do komentáře ve stránce zapisuje třeba něco takového <!-- ěščřžýáíé --> ).