Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dají se zachránit data na CD? (Nero)

Ahoj. Potřebuji pomoc.Asi jsem přišel při vypalování na CD (Nero) o data (foto).Při doplnění CD jedním souborem jsem omylem odklepnul hlášku "uzamknutí (asi) CD pro příští operaci z důvodů plného disku". Vypálení toho souboru bylo povoleno a zdařilo se. Jenže při kontrole po vypálení se disk nechce načíst a když se načte chová se jako prázdný, data nejsou. Dá se to nějak zachránit? Děkuji

Já vím, bohužel, už ti to nepomůže. Ale lidi, proboha, nepřipalujte nikdy další data k CD, je to nejlepší cesta do pekla. Už bylo moc dotazů (i na Big Brotherovi), co dělat, když po připálím data a nemůžu to přečíst. Vždycky to překopírujte na HD, vyrobte nové CD/DVD a z HD smažte až po kontrole, že je vše Ok (doporučuju kontrolu v jiné mechanice). Pro kontrolu obsahu CD si můžete zdarma stáhnout můj program Porovnavac.exe (582KB).

Vacsinou sa to da zachranit - najbeznejsia chyba je ze sa pred vypalovainm nenacitala spravne predch.session, t.j. chyba zoznam povodnych suborov v novej session. Vtedy staci nacitat povodnu session (predposlednu) isobusterom.

Nechapem co sa stalo jemu, ze by mu zblbla vypalovacka a pobehala laserom aj po predchadzajucich session? Sa mi moc nechce verit. Predch session sa musi dat z CD vykopirovat, programov je na to dobludu (napr. skusit aj v nere vytvorit ISO image toho CD na HDD, a potom isobusterom alebo aj nerom samotnym vyextrahovat data).

Ked tam ale chalan ma uz 20sessions :-? tak neviem ci uz kvoli tomu tie programy neblbnu :-)

Jistě, z podstaty CD vyplývá, že původní data tam jsou a dají se z předchozí session obvykle vydojit (žádná informace se nikdy nepřepisuje, jen se přidává nová). Ale když se připaluje po bůch ví po kolikáté a ještě na zdrápané CD (jak jsem mockrát viděl), tak to opravdu, ale opravdu není to pravé.:-) Dneska už ta placka nestojí tolik, aby se na tom muselo šetřit.
Další otázkou je, jestli je CD vhodné médium na dlouhodobou archivaci fotek, informace časem vyprchají - ale to jsme v jiné diskusi.:-)

Děkuji za info, už mne to nebaví sedím u toho od tří hodin. Něco se mi podařilo vyloudit přes IsoBuster jan tak z 60%.Tak mi prosím dej ještě radu jak postupovat při zálohování fotek, pokud je nechám na HD může hrozit že mohu o ně přijít, virem ...a jiné.Než já nazbírám data aby to bylo na plné CD tak je to riziko.Jak totety zálohovat? Dík