Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dají se zachránit data na CD? (Nero)

Ahoj. Potřebuji pomoc.Asi jsem přišel při vypalování na CD (Nero) o data (foto).Při doplnění CD jedním souborem jsem omylem odklepnul hlášku "uzamknutí (asi) CD pro příští operaci z důvodů plného disku". Vypálení toho souboru bylo povoleno a zdařilo se. Jenže při kontrole po vypálení se disk nechce načíst a když se načte chová se jako prázdný, data nejsou. Dá se to nějak zachránit? Děkuji

S programem nemám zkušenosti, nicméně jsem to kvůli Vám stáhl a nainstaloval.
Po nainstalování zvolte Remind me later. Pak se Vás to tuším ještě zeptá, zda chcete hledat aktualizace, tam zvolte NO (ale to není podstatné). V programu zvolte menu Options a v něm položku Language, vyberte tam Czech/Česky a zvolte OK. Pak již bude program mluvit česky. :) Zbytek je pro tuto chvíli na Vás, případně počkejte do zítřka na rady dalších uživatelů... Každopádně to základní - zvolení jednotky s médiem - zvládnete jistě sám! Zda Vám pak program přímo něco z média vyloudí, či je třeba dělat něco dalšího, to Vám v tuto chvíli nepovím. Zkuste to.

přímý odkaz pro stažení programu:
http://homepage.ntlworld.com/wiebo.westerhof/isobus ter/isobuster_all_lang.zip

Ano to jsem pochopil. A v pravém poli se zobrazí adresáře z Cd.Jenže co dál, označení a výběr není možný, asi se to má někam na C\přepsat nevím jak.
Těch sessions se mi objevilo asi 20x, pod každým je (myslím) ISo a disk, všech 20 sessions (po otevření)vykazuje stejné adresáře.A tady jsem v koncích.

www.dvdisaster.com

Webová stránka je i v češtině a program je i pro Windows.

Stahování pro Win: http://prdownloads.sourceforge.net/dvdisaster/dvdis aster-0.66.3-setup.exe?download

!!! Pro obnovení Vašich poškozených dat pomocí dvdisaster není bezpodmínečně nutné mít i opravný soubor - odzkoušeno !!!

CZ odkazy :

http://moznosti.cz/archiv/2006/02/17/272/dvdisaster -prevence-proti-zubu-casu/

http://www.pcworld.cz/pcw.nsf/tisk/F0257B307EA3988C C125712A00633FC3?OpenDocument

http://www.zive.cz/poradna/SubChild.asp?Qst=287493& EXPS=%22DVDISASTER%2A%2

Já vím, bohužel, už ti to nepomůže. Ale lidi, proboha, nepřipalujte nikdy další data k CD, je to nejlepší cesta do pekla. Už bylo moc dotazů (i na Big Brotherovi), co dělat, když po připálím data a nemůžu to přečíst. Vždycky to překopírujte na HD, vyrobte nové CD/DVD a z HD smažte až po kontrole, že je vše Ok (doporučuju kontrolu v jiné mechanice). Pro kontrolu obsahu CD si můžete zdarma stáhnout můj program Porovnavac.exe (582KB).

Vacsinou sa to da zachranit - najbeznejsia chyba je ze sa pred vypalovainm nenacitala spravne predch.session, t.j. chyba zoznam povodnych suborov v novej session. Vtedy staci nacitat povodnu session (predposlednu) isobusterom.

Nechapem co sa stalo jemu, ze by mu zblbla vypalovacka a pobehala laserom aj po predchadzajucich session? Sa mi moc nechce verit. Predch session sa musi dat z CD vykopirovat, programov je na to dobludu (napr. skusit aj v nere vytvorit ISO image toho CD na HDD, a potom isobusterom alebo aj nerom samotnym vyextrahovat data).

Ked tam ale chalan ma uz 20sessions :-? tak neviem ci uz kvoli tomu tie programy neblbnu :-)

Jistě, z podstaty CD vyplývá, že původní data tam jsou a dají se z předchozí session obvykle vydojit (žádná informace se nikdy nepřepisuje, jen se přidává nová). Ale když se připaluje po bůch ví po kolikáté a ještě na zdrápané CD (jak jsem mockrát viděl), tak to opravdu, ale opravdu není to pravé.:-) Dneska už ta placka nestojí tolik, aby se na tom muselo šetřit.
Další otázkou je, jestli je CD vhodné médium na dlouhodobou archivaci fotek, informace časem vyprchají - ale to jsme v jiné diskusi.:-)

Děkuji za info, už mne to nebaví sedím u toho od tří hodin. Něco se mi podařilo vyloudit přes IsoBuster jan tak z 60%.Tak mi prosím dej ještě radu jak postupovat při zálohování fotek, pokud je nechám na HD může hrozit že mohu o ně přijít, virem ...a jiné.Než já nazbírám data aby to bylo na plné CD tak je to riziko.Jak totety zálohovat? Dík

Otvor predposlednu session a malo by sa ti podarit obnovit vsetko co na CD bolo.
Fotky si zalohuj na viac roznych CD, nechaj ich aj na roznych HDD, apod. potom ak sa ti jedno CD pokazi budes ich mat este na dvoch HDD a este aj na dalsom CD/DVD a nebudes ich musiet takto dolovat :-)

Ke tvému dotazu : co třeba fotky vrznout na přepisovatelné CD ( DVD )
a před každým přidáním nových fotek zkopírovat staré fotky na HDD,
přidat k nim nové, smazat RW a napálit to tam znova v jedné session ?

Předpokládám, že nemáš vypalovačku podporující DVD-RAM, tam není co řešit.
Asi taky nemáš druhý HDD, v tom případě viz první odstavec.
Není taky žádný problém schovat si data na některý free server typu :

www.edisk.cz