Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kterou IP kameru do cca 8.000 Kč zakoupit?

Dobrý večer všem
Rozhodla jsem se ze zoufalství pro tento čin
Prosím o radu, kterou IP kameru do cca 8.000 Kč zakoupit.
Potřebuji téměř NON-STOP sledovat zaparkované auto u domu, kvůli vandalům a častým útokům nejen na mé auto
Prostě ve dne i v noci
Bydlím v 8 patře, auto je cca 15 metrů od domu
Předpokládaná vzdálenost dohledu na auto je cca 35 metrů
Vedle auta, za chodníkem je veřejné osvětlení, auto je celkem dobře vidět
Mám představu, že by kamera mohla ukládat video, nebo snímky ve větším rozlišením s možností rozpoznání obličeje na SDHC a pod

Předem děkuji za ověřené zkušenosti třeba některého z majitelů
Děkuji

Změna předmětu, původně: IP Kamaera (host)

Toto je krasny priklad toho ake maju ludia skreslene predstavy a moznostiach a cenach zabezpecovacich systemov.
Na tych 35m budes potrebovat fest silny prisvit, ale ok su kamery co by to zvladli.
Budes potrebovat kameru s optickym zoomom, co nie je bezna vec.
Budes potrebovat aspon 2MPx co nie je bezna vec.
Rozpoznavanie tvare zvladaju len profesionalne kamery, ich zaklad sa zacina niekde na 30k. Taku co chces ty odhadujem na dvojnasobnu cenu.
Jedine co je dnes standard je ukladanie fotiek, pripadne streamovanie videa do siete (moznost napojenia telefonu) a jeho nasledne ukladanie.

Nemyslela jsem přímo, že to musí poznat něčí obličej, ale abych jej poznala třeba na fotce, pokud se někdo bude chtít na mém autě vyřádit, nebo vyřádí.
Dívala jsem se na kamery po czc alza alfa a nevím co vybrat.
Ale kamery už do 8 tisíc umí SDHC, mají okolo 1600x1200
A já mám dole u auta osvětlení
Jenže nevím, jak to bude v závěru fungovat
Ono něco koupit za 8 tisíc a potom co?
Na garáž nemám:-[

Fotila si niekedy s 2MPx na 30m cez den s klasickym objektivom? Bez zoomu tam tvar nerozoznas. V noci budes rada ak tam uvidis postavu, na tvar zabudni (ir ledky proste klasicke svetlo nenahradia).
Na SDHC kasli, kameru budes mat doma, ak kupis IP tak ti bude nahravat na hocijaky win, ftp, ci sietovy disk (aj ked niektore to nevedia, niektore zvladnu vsetko naraz).
To, ze mas u auta osvetlenie ti trt pomoze, poulicne osvetlenie je sice lepsie ako ciernocierna tma, ale kvalita obrazu ide aj tak dole. Kedze predpokladame, ze sa dane veci deju hlavne v noci bude ti sluzit takato cam skor ako alarm, zasle ti email v pripade detekcie pohybu alebo ju mozes prepojit na poplachovy snimac.
Alza predava veci na domace pouzitie, urcite nie profesionalne a poloprofesionalne kamery, takze byt tebou tak tam moc necumim, len ti to zbytocne pletie hlavu.

Aby som uzavrel tuto otazku...kupou neznamej kamery z Alzy, ci odkial si moc nepomozes, su to len vyhodene peniaze, takze ti zopakujem co potrebujes.
Kameru, ktora zvlada co najvacsi opticky zoom s co najsirsou mozno zmenou clony a uzavierky, prisvitom tych 30m (to byva aj tak maximum IR prisvitov), na taku dialku aspon 2Mpx (1600x1200), podpora ptz nie je tiez na zahodenie, s detekciou pohybu, idealne s viacerymi detekcnymi zonami. Zony su dost podstatne, ich nastavenie sposobi, ze sa z teba nestane strhany clovek pri falsonych poplachoch a zaroven kamera spusti poplach vtedy, ked ma. Kamera dalej musi zvladat posielat zachytene obrazky na email (alebo aspom alarm mesage) a mala by podporovat rtsp protokol (pozries si online cez mobil).
Na cenu do 8k, ale zabudni, ak je to tvoj limit tak v Alze tusim maju Vivotek IP7330, co ale splna len cast tvojich poziadaviek, ten prisvit bude uz mozno za hranicou a na tvar pri nej zabudni, ale ako alarm, ze sa nieco pri aute deje by mohla sluzit spolahlivo.

Ja by som povedal ze to je nezmysel. Bud auto parkovat mimo (garaz) alebo vandalov riesit aktivne (lepsie zabezpecenie auta, odstrelovanie z okna vzduchovkou). Kamera nikoho s jasnym cielom nezastavi, mozno tak opiteho blba (ani tomu moc neverim). Navyse je otazkou zivotnost samotnej kamery. Ak by snimala sirsie okolie a znemoznovala lupicom "pracu", moze sa stat, ze prvy utok bude prave za cielom znicit kameru. Toto sa moze stat hned prvy vecer. Som zvedavy kto ti ju potom preplati.
"do cca 8.000 Kč" To budu prtave blbosti, sice s cool podsvietenim, ale rozlisenie 640x480. Takyto obraz som mal moznost vidiet v realy a obrazom by som to urcite nenazval. O rozpoznani "obličeje" na 15 a viac m. nemoze byt ani rec. Technicka podpora niektorych znaciek je na bode mrazu. Stalo sa mi, ze obraz sice fungoval, ale jeho nasledne ukladanie a sprava nefungovala, pretoze originalny soft sa za ziadnych okolnosti nechcel nainstalovat (viacero PC, viacero OS).
Riesenim by podla mna bolo, keby sa viacero obyvatelov dohodlo a zlozilo sa na jednu superkameru ktora by snimala urcity priestor. To ale stale ostava problem znicitelnosti kamery a ignoracie zo strany lupicov.
Kazdopadne Ip kamera za 8 litrov ee, to uz mozes rovno v noci stat na balkone v pyzame a hadzat po lupicoch cihly.