Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak je složité vydat knihu?

Naprosté OT, za což se omlouvám, ale vím, že někteří zdejší už tohle mají za sebou.
Uvažuji nad tím, že bych sepsal knížku, o její přínosnosti bych nepolemizoval, to je relativní. Cílová skupina je relativně malá, takže je otázka, zda by o ni byl zájem.
Zajímá mne, jestli stačí s hotovou publikací třeba v PDF oslovit některé vydavatele a ti to po zvážení vydají/nevydají?
Co třeba autorské práva, pokud bych se při psaní určitých textů inspiroval z videí na youtube?
Případně kompilace různých textů z jiných knih, periodik, atd. Samozřejmostí jsou citace a odkazy na dané publikace/zdroje.

Díky za Vaše názory

No, citlívý téma to ani není.EDIT: Jedná se o to, že řadu věcí v knize nelze v ČR beztrestně činit.
Určitě se nejedná o návod k trestné činnosti, ale rozvádět se mi to nechce
Spíš jsem myslel, že na tom budou pracovat další lidi z jedný diskuze a ti na mne kašlou...Samotnýmu se mi do toho asi nechce, uvidíme. Přesto díky za rady

Tak záleží jakým jazykem to bude napsane, ne? Jedna věc je nabádat ostatní k trsnému činu, druhá je popisovat jak to funguje v jiných zemích, kde je to legální.

Vydání je podle mne , viz pavluv odkaz, taky jsem se zajimal u něj, docela trivialni (ve smyslu mam prachy, tak co) mohem horsi je nejake zene nejakou knihu napsat a neopakovat se :-) na tom jsem pohorel, Lucinka tedy v pristich mesich a mozna ani letech knihu neobdrzi, doufam ze dopadnes lepe.

Nicmene zacal jsem psat knihu o burze a tu vydat hodlam, tedy pripadne pak napisu info :-)

Mě by se také libilo vydat knihu. Mám ji i sepsanou. Dokonce na to stát poskytuje nakladatelům dotace (je to o sluchovém postižení), ale vůbec nejsem schopen někoho oslovovat, etc.
Třeba z tohoto vlákna sosnu nějaké info, co a jak podniknout.
Potřeboval bych "osobního managera" (a nejen na psaní) se kterým bych se samozřejmě podělil o honoráře.
Můj problém je v tom, že umím lecos vytvořit, ale "neumím se prodat". :-(

a v cem je problem? Podle me to neni tak slozity, oslovit vsechny organizace pro sluchove postizene s prosbou o propagaci v ramci banneru, PR clanku vymenou za barterove plneni na Tvem webu. Pripadne se zacit ohanet tim, ze z kazde prodane knihy pujde vytezek na konto urcite organizace.

a ještě bych doporučil napsat krátký email s drobným popisem a předpokládaným rozpočtem na vydání a odeslat to firmám v tvém městě. za sponzortví jasná reklama v knize. Pokud ti pár firem pošle pár k, už se to dá. další možnost je oslovit zastupitele a rovnou můžeš svoji knihu spojit s nějakou malou akci (stánek na náměstí) v tvém (nejbližším) městě. Ale je i mnoho jiných způsobů - ale myslím, že mejly firmám zcela postačí.