Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení led diod do obvodu

Zdravím, tohle se bohužel netýká pc, ale viděl jsem tu noho lidí, co se vyznají v elektrotechnice, tak doufám, že mi někdo poradí dřív, než se to tu smázne :D . takže :D ... pokud bych chtěl zapojit led diodu do obvodu, který by byl připojený na 9V baterku, tak jaký mám použít odpor, abych ji nespálil? měla by být do 20mA ale já nevím jak vypočítat ten odpor bez toho abych použil nějaký trimr nebo tak ... stačí prostě typovat nějaké hodnoty odporu do toho vztahu I=U/R a kyž mi I vyjde 20mA tak to bude ten odpor kterej mám použít a bude to svítit? ... promiňte že vás tu zatěžuju takovýma kravinama :D

no možná u nějakého hodně odfláknutého neznačkového MB by při zkratu USB napájení mohlo dojít k odrovnání celé desky, ale v 99% jsou právě u USB pojistky.

nene tím to nebude asi .. asi vímm čím to je... takhle je to zapojený paralerně ale když jsem se na to podíval tak jsem dál pokračoval seriově, takže se mi sčítal ten odpor, který jsem měl před tou každou diodou... stačí jen vymyslet aby každá ta dvojice byla zapojena na tom zdroji

Nezlob se na mě, ale už v první odpovědi jsi dostal všechny potřebné údaje, ostatní odpovědi byly poskakování kolem neschopného mouly, který si sám snad ani nedovede zavázat tkaničky. Podivoval jsem se andělské trpělivosti všech, co se ti snažili poradit, zatímco ty jsi nebyl schopen se naučit ani to nejzákladnější z učiva pro osmou třídu. Je tu velmi rozsáhlá debata kolem maličkosti, která normálnímu, prakticky nezkušenému člověku trvá několik minut. Co, prosím tě, budeš dělat, až budeš mít udělat něco složitějšího, například přejít ulici?

Chjo... proč se tu pokaždý někdo takový najde... já vím, že jste všichni mnohem starší než já... určitě i mnooohem více toho víte, ale PROČ se musí pokaždý najít někdo, kdo přijde do nějakého topicu a prostě se jen do někoho začne navážet... to nemáš co jinýho dělat nebo Tě to dokonce těší? Ano, odpověď jsem dostal, ale prostě jsem chtěl vědět všechno okolo toho, všechno perfektně znát abych nikde neudělal chybu a proto jsem se tu ptal, než abych to hledal 10 minut v dlouhých monolozích a stejně to třeba nepochopil... kdybys třeba neuměl tančit a já uměl perfektně tak bych se do tebe taky nenavážel, že chodíš do tanečních a učíš se to tam a šlapeš si po nohách... btw je to jen metafora :D neznám tě, ale je to to samé...

Mimochodem moc Ti za všechny ty rady v tomhle topicu děkuju MM..