Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako rozmontovať starý notebook?

Dobrý deň,pred pár dňami sa mi dostal do rúk starší notebook. Nefunguju už niektoré veci a tak by som ho chcel otvoriť. Ale problém je že keď som odmontoval všetky skrutky zistil som že niekde v strede notebooku ešte jedna drží a nepovolí mi dať svrchnú vrstvu dole. Ale pod klávesnicou žiadna skrutka nebola a ani na spodneej strane notebooku. Takže neviem čo v strede ešte drží ale potreboval by som kryt dať dole. Viete mi pomôcť?

jaky model?

Zvycajne najprv ide von vrchna polovica krytu a pod nou su este nejake skrutky a az potom povoli spodna polovica, ale zavisi od modelu, kazdy NB je iny.
Este ti to moze drzat skrutka chladica CPU alebo HDD alebo cohokolvek co v tom NB je. A listu pod displayom (nad vrchnou castou klavesnice) si dufam dal prec uz davno :)

To je ale kladický moderný notebook ale tento je starší typ. Trochu netipycké prevedenie HDD sa vsúva a vysúva s predu. Ram je pod doskou. A k procaku sa nedostanem. Lebo je v častiach kam sa nedostanem. Horná časť kde sú repráky je v celku. A klávesnica ja neviem ako by som ju vybral aby som Notebook mohol rozmontovať aspoň aby som sa ho pokúsil amatérky opraviť premerať súčiastky a pod... Pôvodne som myslel že tete zoženiem CRT obrazovku lebo jej prestala fungovať obrazovka ale keď som pripojil obrazovku tak nešla. Takže chyba bude niekde v napájaní. Možno stará baterka ale neviem náhradnú zohnať. Alebo niečo z napájaním obrazovky a pod... Musím to zistiť ja ho len neviem rozmontovať a všetky montáže na youtube ukazujú rozmontovane moderných notebookov ako s ktorého píšem.

Dostal jsi 2x odkaz na servisni manual v PDF. Koukal ses do nej ? Asi vubec ne. Jinak by ses docetl...

Removing the Keyboard Cover
Required Equipment
• 1 Phillips screwdriver
• Small flat-blade screwdriver
Removal Procedure
1. Unplug the AC adapter, if present, and then remove the battery.
2. Remove the two M2.5×4.0mm hinge cover screws that secure the keyboard cover to the rear
of the notebook.
3. Carefully insert a flat-blade screwdriver blade under the keyboard cover near the right end, then near
the center, then near the left end, and then gently lift up the center of the cover. Gently pry up the hinge
covers if needed, being careful not to damage the plastics or wireless antenna underneath
4. If necessary, while holding the center of the cover, carefully insert the flat-blade screwdriver under
the right side of the display assembly hinge, gently pry up, and then lift the cover out. This procedure
might need to be repeated on the left side of display assembly hinge to completely remove the cover.

A je u toho obrazek...

Removing the Speaker Assembly
(User-Replaceable)
NOTE: The following speaker assembly removal procedures apply only to HP Pavilion 4x00,
HP Compaq nx9005 and nx9000, Compaq Evo Notebook N1050v and N1010v, and
Compaq Presario 2100 and 1100 Series notebooks. The HP Pavilion ze5x00, HP Compaq nx9010
and nx9008, and Compaq Presario 2500 Series notebook speakers are integrated into the top case.
Refer to the “Removing the Top Case” section later in this chapter for procedures on removing the
top case and speakers on the HP Pavilion 5x00, HP Compaq nx9010 and nx9008, and Compaq Presario
2500 Series notebooks.
Required Equipment
1 Phillips screwdriver
Removal Procedure
1. Unplug the AC adapter, if present, and then remove the battery.
2. Remove the keyboard cover (page 2-13).
3. Remove the M2.5×6.0mm screw that secures the speaker assembly to the top case.
4. Disconnect the 4-wire cable from the switchboard PCA.

Atd., atd.
Ale jak se zda davat rady nekterym lidem je marny, je marny, je marny !

Ja nehovorím že nie ale cez google prekladač keď cez neho niečo prekladám preloží vždy viac ako čudne a ja to musím upravovať vlastnými slovami. A ten notebook by som rád spojazdnil. Aspoň dokým bude mať teta na nový. Myslel som že odišla obrazovka ale po pripojení mojej CRT to stále nešlo kdežto u bratranca po pripojení monitoru sme videli všetko čo sa deje na ploche.

A co s tym prosimta chces robit ked to dorozoberas? To ako urobis cary-mary-fuk a opravi sa to? Ked evidentne moc nemas moc o tom paru ze co jak funguje.
Ten manual nemas citat cely ale hladat v nom len ze kde su skrutky. A ano translator neni dokonaly ale ani to neni ziaden translator na tvorenie dokonalych umelecky diel, ale len na to aby ti pomohol vytusit (v zivote je nutne pouzivanie vlastneho mozgu) ze jak sa to rozobera.

P.S. notebook rozoberanim neopravis, ked si ho nevedel opravit bez rozoberania. Ptz vo vnutri neni nic co by sa dalo opravovat. A kvoli vymene displaya sa nerozobera telo notebooku, ale rozobera sa len veko (oddeli sa predna a zadna cast veka, zvycajne veko drzia pokope len 4 skrutky na veku samotnom, zakryte nejakymi gumenymi zaslepkami, apod.
P.S.2. ale ak ten display neni viditelne prasknuty, tak neni vadny. Pokial notebook normalne funguje (vydava vsetky potrebne zvuky - HDD, WIndows znelka, apod) a nic na displayi nevidis, tak do neho zasviet baterku - ak potom nieco vidis, tak len odisiel invertor podsvietenia, ten je umiestneny u displaya, a nie v tele notebooku. A len tak ta upopzornim ze na invertore je asi tak 30tisic voltov, tak tam moc nesahaj (//edit sorry nie 30tisic, som si to teraz pozrel, ale "len" 700V :)