Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TV kabel

Zdravim,
mame kabelovku, v PC vzdalenem od pripojky mam 15m 75ohm kabel (obyc) a pozoruji znacne zhorseni obrazu nez kdyz to pripojim na kabel dlouhy 2m. Z toho vyvozuji ze kabel neni kvalitni. Kdyz ten kabel trochu ohnu tak se obraz jeste zhorsi.. jakoby spatne odstineny kablik. Co by moji situaci vyresilo? Kvalitni kabel (dvojite stineni, lepsi konektory...)? Kde se to da koupit? Diky

[mod]presunuto do "Ostatni" (mif)[/mod]

anarchist: to je dobry, ten profi gold - to si udelam, az nekdy budu kupovat nejakou tu velikou placatou televizi... (zatim vedu kompozitni video z tv-karty i se stereem jednim 18-metrovym tp-kabelem - a na normalni televizi a zesilovaci zadnej ubytek kvality nepozorujeme :-) )
Ale kdybychom nekdy porizovali neco serioznejsiho a chteli k tomu vest antenu, chci se zeptat - proc doporucujes kupovat ten kabel s konektorama F + redukce? (Jako to ma vyhodu proti tomu dat tam rovnou "tv-konektory"?)

K dotazu: To má naprosto jednoduché vysvětlení. Konektory se snadněji montují, jsou odolnější a jsou dokonale odstíněné. V některých plastových konektorech je totiž střední vodič na krátké vzdálenosti obnažen (= bez stínění) a to není žádné terno. Ale samozřejmě to neplatí úplně obecně. Každopádně s následující kombinací se nedá šlápnout vedle:
[f_konektor.jpg][F_IEC_konektor.jpg]
P.S. Samozřejmě s klasickým konektorem bys měl rovněž problém aplikovat onen tip, zde to stačí přetáhnout a hotovo.

/edit: Rovněž je pak takový kabel poměrně univerzální - samec/samice či F-ko v několika vteřinách.