Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Graficky Náročné Hry Mi Padají

Ahoj lidi, mám takový problém, náročnější hry jako např (Crysis 2, Saboteur, Transformers a mnoho dalsich) mi graficky a všecko běží uplně v pohodě ale pokaždý když se hýbu, něco dělám cokoliv, pochvíli se mi to sekne pak černá obrazovka, pak občas bílá, a zase se to rozeběhne, běží to dal, neseká se to a po chvíli zase to samí a to to buď vypnu přes správce, nebo občas když se dostanu do win, tak mi vyjede že program neodpovídá a dá se normálně ukončit když to ale neukončím tak většinou druhý až třetí spadnutí vyvodí BSOD. Kdežto když mám puštěnou hru a jsem třeba jenom v menu už v naběhlí misi nebo v základním menu, tak je všecko v pohodě.

Některý hry myslím že třeba Sniper mi taky padal, udělal jsem více místa na systemovým disku a bylo to v pohodě, taky zajímavý. U ostatních her to ale nefunguje.
Systemový disk mám 300 GB volného místa cca 30 GB

Moje sestava :

Základn deska : Asus P5E x38
Procesor : Intel core 2 duo 3,0 GHZ (3,3 GHZ, teď si nejsem jistý)
Ramky : 2GB ....
Grafická karta: GeForce 8800 GT, 512 mb

Teploty jsou: procesor kolem 50 stupňů, grafika kolem 79 stupňů.

Zkusil jsem reinstal systémů ale žádná změna. ( běžím na Win7 x64)
V bedně mám ale hodně prachu.
Ještě tak před dejmetomu půlrokem-rokem šlapalo všechno jak má akorát jsem míval občas drobný záseky, který nevadily a nebyly u všeho.

Napadá někoho co by mohlo být špatně nebo alespoň nějaký nápad co bych mohl vyzkoušet, už si fakt nevím rady.
Díky předem !!! ;-)

A skus hrat s otvorenym kejsom.
Je mozne ze niektory chladic ti nesedi/je uvolneny z uchytu apod a teda nechaldi. Teoreticky mioze byt problem aj v tom chipsetovom chladici co sa netoci vetrak, neni pri hrani ten chladic (ne vetrak, ale to zelezo) extremne horuci? To by mohlo sposobovat ten tvoj problem

A jaky mas teda teraz problem? Teploty bez zataze su teraz jake?
Na problemy v hrach by bolo dobre nainstalovat aktualne ovladace k chipsetu, grafike, a zvukovke. tahat ich rucne zo stranok vyrobcov, a nie cez nejake "super chytre" postupy. P.S. a preistotu aj posledny directX balik (tusim jul 2010) z microsoft.com

Poslední aktualizace chipsetu mojí základky je z roku 2009.
Directy mám ty june 2010, grafiku taky aktuální, všecko vždycky aktualizuju ručně.

ZDROJ : Je ale divný, že dřív mi ty hry šlapaly bez problémů, to teda ten zdroj dřív stačil a teď už to neutáhne, taky nějaký divný. Na netu se o tom zdroji píše všude 550W, takže to není jenom na nálepce...

Mám problém s tím, že hra mi normálně funguje ale čas od času se sekne, pak černá obrazovka a zase rozeběhne, takhle to teď dělá třeba 10x a až potom to jde na BSOD.

A jak mám na fotce toho spráce úloh a procesy, tak tam jsou Nečinné procesy systému, který zabírají pořát kolem 70-90% přitom paměť jenom 28 Kb.
A nejde to vypnout, tak nevím jestli je to správně.

to teda ten zdroj dřív stačil a teď už to neutáhne,

ano je to mozne a neni to nic nezvycajne.

Nečinné procesy systému, který zabírají pořát kolem 70-90%

chapes vyznam slova NECINNE ? V idealnom pripade (nevytazeny system) ma byt necinne 99%. Pisal som ti pozeraj si % CPU v spodnej liste, tam mas realne vytazenie (t.j. 100%-necinne)

Na netu se o tom zdroji píše všude 550W

informaice na nete a nalepke maju stejnu informacnu "hodnotu", t.j. ziadnu.

ok, špatně jsem to pochopil sry.

Teď jsem zkoušel znova 3D mark a když spadne tak jsem si stinul všimnout že mi to píše stejnou chybu jako ta hra :

Nvidia windows Kernel Mode Driver v 280.26 přestal pracovat.

280.26 je poslední verze aktualizace GF 8800 GT na stránkách nvidia.

Zkusím sehnat nějaký zdroj a grafickou kartu na pujčení abych to vyzkoušel, to bude asi nejjednodušší...

To je právě to čeho jsem se nejvíce obával :(

Jsem právě nezaměstnaný a lováky nato teď nemám. Alespoň to vyzkouším a určitě vám sem napíšu co bylo špatně až to vyřeším, kdyby měl někdo stejný popř. podobný problém aby věděl :-)

ten procesor je 3.0 GHZ, už jsem nato koukal, Bios mám defaultně, nic nemám přetaktovanýho, nic podtaktovanýho.
Skusím od kamarádů si na půl dne pujčit grafiku a zdroj, nejspíš to zkusím na GeForce 8800 GTX, tak uvidíme.

Ten co on ma ma udavane 2 x 24A, to papierovo asi aj staci (ale kolko to tam vie dat Amperov v skutocnosti to je tazko povedat, nalepka nemusi byt skutocnost :)
Ja myslim ze by sa mal zamerat na to ze jaky ma teraz vlastne problem, a aked nepomozu ovladace tak skusit si pozicat na test aj iny zdroj nejakej slusnej znacky.

Tak problém vyřešen, neuchladil jsem grafiku, s dalším větrákem to už funguje.

ještě bych měl poslední otázku teda, procesor už bejvá taky dosti teplej, myslíte že by pomohlo ho vyndat a nalepit ho znova, je tam už tak 3 roky, tak jestli se časem ta hmota na přilepení taky nějak nepokazí.

Rozhodně díky všem co se zajímaly o můj problém, jste skvělí !!! ;-)

Já jsem práveže koukal na teplotu, když jsem exportoval video co jsem dělal a to valil procák na 100%, když přesáhl teplotu cca 50-51 stupňů, tak se to tváří že pořát pracuje ale procenta využití klesnou, vychladne a zase stoupá.