Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SpeedFan - uložení/záloha nastavení

Začal jsem testovat SpeedFan (4.27) a nějak mi tam chybí jedna věc.

Nastavím si v procentech Speed01, Speed02,... jednotlivých ventilátorků (CPU, case,...) na úroveň, kdy se ventry "točí" pomaleji a méně hlučně a kdy zároveň plní svou chladicí funkci (u mě je to CPU 41-44, skříň kolem 32). Je to hned na první záložce Souhrn/Readings.

Bohužel při vypnutí/restartu PC musím ty % rychlostí nastavovat zase znova - program si nastavení nepamatuje.
Rubnout SpeedFan do adresáře Po spuštění není problém, ale rychlosti všech ventilátorů jsou na 100%. Dá se to nějak zautomatizovat, abych to nemusel pokaždé nastavovat ručně?

Už jsem našel, co jsem chtěl :-[ (opravdu nevím, kam jsem čuměl... :-/ )
Konfigurace - Volby - odškrtnout Při ukončení nastavit větráky na 100%
Configure - Options - odškrtnout Set fans to 100% on program exit

Při běžné práci s PC mi takovéto fixní nastavení vyhovuje více než automatika, protože tak nekolísají otáčky - což je slyšet. Raději mám stabilní hladinu šumu na pozadí, než kolísíní hlasitosti.

No to i já mám rád stabilí úroveň hluku (lépe ticha), proto mám taky min a max stejný. :-) Ovšem jen u chlazení disků, u procesoru jsem si minimální hodnotu našel takovou, aby se při běžné práci periodicky nezvyšovala. Ale když CPU pořádně zatížím, nehodlám ho upéct; proto tam mám jako max 100%.

Právě proto píšu o běžné (t.j. pro mě "2D") práci - DOSovské účto, Offisy, internet, nějaká multimédia...
Chystám-li se hrát GTA, Far Cry a podobně, rovnou mohu SpeedFan vypnout :-|

Ale jo, díky za tipy, budu si s tím ještě hrát. U CPU mi (akusticky i tepelně v režimu běžné práce) vyhovuje nastavení Speed na 87%. Zajímavé: pokud uberu dalších 5% - ventr se úplně přestane točit. Zkusím si pohrát s nastavením 87-100. 3GHz Prescott na ASUS P4C800 Deluxe.

Boxák odešel už dříve. Mám tam nějaký šunkoidní Spire za 150Kč či co - letěl jsem onehdá do obchodu těsně v pátek před zavíračkou a bylo to jediné, co měli. Na SO-NE jsem měl naplánováno moře práce, která musela být v pondělí hotova, tak jsem bral cokoliv. A už mi tam zůstal... :-|

Vyďým to na apgrejt ;-)