Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Gmail poškozuje diakritiku v mailu

Používám gmail, maily píšu ve www rozhraní v Opeře (ne tedy v žádným klientovi). Už pár dní mi gmail ničí diakritiku, zejména "ž", "š" tím způsobem, jako by používal jiný kódování.

Chová se to ale podivně, když pošlu mail sám sobě (na gmail), žádná chyba nevznikne a vše je OK. Když pošlu mail na post.cz nebo na seznam.cz, dojde k téhle chybě, ale: ta chybná diakritika se nezobrazí příjemci, ale je pouze v mé odeslané poště (v odeslaném mailu).

Jak se toho můžu zbavit?

Pavel

Potvrzuji stejne chovani. Konkretne kdyz poslu z google e-mail na seznam s textem +ěščřžýáíé tak na seznamu se zobrazi vporadku, ale kdyz ze seznamu odpovim zpet, tak na google se jiz zprava zobrazi s chybama.

Ja mam gmail na slovensku a tak isto mi zacalo pri odchadzajucich a prichadzajucich mailoch menit znaky ž,č,ť a ľ... Pri prepnuti na UTF-8 mi aspon odchadzajuce idu v poriadku, ale s prichadzajucimi je stale problem :-/

Ruku v ruce s postupným nabízením a nasazováním nového designu se objevily problémy s diakritikou, které třeba na Twitteru hlásí velké množství lidí, takže zřejmě nepůjde o ojedinělý jev. Dosud Gmail neměl s českou diakritikou v příchozích i odchozích zprávách sebemenší problém, teď v původní i nové verzi však zlobí kódování.

V případě odchozích zpráv někomu zabírá v nastavení natvrdo přejít na UTF-8. Co s polámanou diakritikou v příchozí poště, není zatím jasné. Nezbývá tak než doufat, že Google stížnosti uživatelů mapuje a tento nově vzniklý problém co nejdříve odstraní.

http://www.lupa.cz/clanky/prichazi-novy-gmail-nikd o-pred-nim-neutece/