Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kupa pracovneho notebook-u cca. 1.000€

Dobrý,

rád by som sa zorientoval v dnešnej ponuke ntb. Potrebujem poradiť notebook pre firemné nasadenie.

Požiadavky:

- vysoký výkon (3D kreslenie, návrh, AutoCAD, inak office a programovanie) - neintegrovana GK idealne akcelerujuca 3D modely, min.4GB RAM, min.320GB HDD,výkonný CPU
-nízka váha (2-3kg) kvôli prenášaniu
- menší display (14" idealne 13")
- Win7Pro
- kvalitné spracovanie a dlhá mechan. výdrž

Nezáleží mi na:

- výdrž na batériu
- display (v práci mám 24" externý monitor)

Rozpočet:
- do 1.400€ s DPH

Doma mám Thinkpad R61 a som s ním nadmieru spokojný. V tom duchu som našiel: Lenovo Thinkpad T420 pre inšpiráciu.

Preferujem značky z ankety.

Ďakujem za rady.

V tom případě bys měl podle mě mnohem lepší, koupit výkonný stolní a na cesty k zákazníkům by pak stačil i Asus Eee. Samozřejmě tohle jistě víš a máš nějaký mě neznámý důvod ke koupi notebooku, který to zvládne vše. Nicméně notebook asi nikdy nebude tak "nadupaný" jako se dá postavit stolní.

Jak píše Wikan - bez doku jsi limitován na VGA výstup (nemůžeš použít DVI), musíš přepojovat kabely. Takto jen přijdeš, zacvakneš notes do doku (dok má vlastní napaječ) a jedeš. Rychlé, elegantní, úsporné a ergonomické co se týká místa na stole.

bez doku jsi limitován na VGA výstup (nemůžeš použít DVI)

Na dnešním notebooku, už určitě bude i HDMI. Ale faktem zůstává že dock je super, už se teším, co neviděl ho mám nafasovat v práci i s novým notesem...:-)

Aha, zatial som o dokovacej stanici neuvazoval, aj ked teraz dennodenne vlacim svoj ntb do prace a potom vecer domov a pripajam vsetko znova a znova.

Ked dostanem sluzobny ntb, moj zostane doma a budem odpajat svoj firemny len 2-3x do mesiaca, co iste prezijem. Ale kuknem po nich, mozno nebudu cenovo celkom uletene. ;-)

Nakoniec sme sa vo firme nerozhodli pre Lenovo TP T4xx, ktorý sa mi tak páčil. Najmä z finančných dôvodov. Radšej kúpime o polovicu lacnejší HP ProBook 6465b. Má rovnako 14" LED, slušne rýchly HDD, neintegr. grafiku, RAM v poho. Ak za rok-dva zhnije, s väčšou chuťou kúpime nový s lepšími parametrami.

Vďaka za radu.