Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kupa pracovneho notebook-u cca. 1.000€

Dobrý,

rád by som sa zorientoval v dnešnej ponuke ntb. Potrebujem poradiť notebook pre firemné nasadenie.

Požiadavky:

- vysoký výkon (3D kreslenie, návrh, AutoCAD, inak office a programovanie) - neintegrovana GK idealne akcelerujuca 3D modely, min.4GB RAM, min.320GB HDD,výkonný CPU
-nízka váha (2-3kg) kvôli prenášaniu
- menší display (14" idealne 13")
- Win7Pro
- kvalitné spracovanie a dlhá mechan. výdrž

Nezáleží mi na:

- výdrž na batériu
- display (v práci mám 24" externý monitor)

Rozpočet:
- do 1.400€ s DPH

Doma mám Thinkpad R61 a som s ním nadmieru spokojný. V tom duchu som našiel: Lenovo Thinkpad T420 pre inšpiráciu.

Preferujem značky z ankety.

Ďakujem za rady.

V tom případě bys měl podle mě mnohem lepší, koupit výkonný stolní a na cesty k zákazníkům by pak stačil i Asus Eee. Samozřejmě tohle jistě víš a máš nějaký mě neznámý důvod ke koupi notebooku, který to zvládne vše. Nicméně notebook asi nikdy nebude tak "nadupaný" jako se dá postavit stolní.

Nakoniec sme sa vo firme nerozhodli pre Lenovo TP T4xx, ktorý sa mi tak páčil. Najmä z finančných dôvodov. Radšej kúpime o polovicu lacnejší HP ProBook 6465b. Má rovnako 14" LED, slušne rýchly HDD, neintegr. grafiku, RAM v poho. Ak za rok-dva zhnije, s väčšou chuťou kúpime nový s lepšími parametrami.

Vďaka za radu.