Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FIFO, LIFO...

Zdravim... neviem, ci to patri na poradnu, ale nema nahodou niekto algoritmus FIFO a LIFO v pascale alebo v C++? Ide mi o uplne jednoduche algoritmy (pridavanie, odoberanie, hladanie prvkov). Tieto algoritmy som si urobil, ale podla niekoho (nekomentujem koho) nepracuju spravne... Ak ich teda niekto ma, prosim, poslite ho na moj mail. Ak si niekto (admins) mysli, ze tento prispevok sem nepatri, kludne ho mozete zmazat... Vdaka...

Bolo by lepsie keby si sa pytal konkretnejsie. Aky ma byt interface (nejake funkcie?), aky ma byt buffer (musi byt dynamicky alokovany?), ako ma byt reprezentovany (staci globalna premenna?), co presne myslis tym "hladanie prvkov" (co je u vyrovnavacich pamati dost divna poziadavka).

No ved prave ze u FIFO (vyrovnavaci buffer) a LIFO (zasobnik) nema nejake "hladanie prvku" co oxidovat, logicke mi u tychto pripadov pripadaju len fcie vloz(data) a daj_mi(data), kludne sa da vyhnut spojkam (tym sa mozem vyhnut aj keby som implementoval aj hladanie prvku), pretoze u FIFO ani LIFO nikdy nepotrebujem vkladat doprostred alokovaneho pola.
BTW. robit FIFO/LIFO cez spojkovy zoznam mi pripada extremne neefektivne, hovorovo soft na grcanie... :-D

Mal som na mysli front a zasobnik... nic viac... deklaracia je takato:

type PZiak = ^TZiak;
     TZiak = record
               Meno: string;
               Vek: byte;
               Dalsi: PZiak;
             end;

Potrebujem len pridavanie prvkov do zoznamu, odoberanie prvkov a hladanie... nic viac... su to obycajne dynamicke struktury. Ja ich mozem umiestnit aj sem (mam ich urobene v Delphi), ale zevraj nie su dobre... preto chcem zistit ako to ma byt spravne... Ak teda chcete, umiestnim sem odkaz na ich stiahnutie...

Posledni poznat schopny jsi, nebude mit Dalsi = nil
Jak v tom svem seznamu poznas prvni zaznam ?
A to je zrejme to, co "kontrolujicimu" na te deklaraci vadi.

V Delphi bych to resil radeji pomoci TList nebo pomoci TCollection v zavislosti na tom, co tam chces uchovavat.
TList ma vyhodu, ze je to obecny seznam, ma metody na vkladani, mazani, pristupu k jednotlivym Items

No nic... davam na stiahnutie obidva programy, ktore som urobil v Delphi. Takze kto chce tak si ich stiahnite... Je tam volaco zle, ale nejak neviem prist na to, co... nechcem aby ste mi kontrolovali programy, ide mi skor o to, kde vlastne mam tie chyby... Asi je uz velmi pozde... :-/ Myslim cas... uz je predsa vecer...

link: programy.zip

Pokud jde o demonstraci FIFO a LIFO, tak nemuzes mazat a pridavat jak te napadne - treba doprostred.
FIFO = First In First Out - pridavam na konec, mazu od zacatku
LIFO = Last In First Out - pridavam na konec, mazu od konce

Takze pro mazani nejake oznacovani zaku nema smysl
Hledani mas demonstrovane po kliknuti na radek v ListBoxu