Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Progr. na zmenšení HD filmů

Mám plno filmů v HD kvalitě, často zabírají třeba jen 4,5 GB, což znamená že se nevejdou na DVD 4,7 GB. Většinou je tam cze i eng audio. Chtěl bych název, popř. odkaz na stažení programu pomocí kterého film zmenším aby se vešel. DVD shrink umí zacházet jen z vob formáty a z těch je mi na blití. Formáty mých HD filmů mkv. Děkuji za rady!

Po vložení filmu si všimni zvuk.stopu eng. (klikni na ňu) - General track options. Zapíš/zapamätaj si hodnoty - tie potom presne tak isto vyplň pri cz stope po odstránení eng.stopy. Hlavne si nastav Default track flag: yes.
Nič iné meniť netreba - otázka pár sekúnd a máš to isté video bez eng.stopy - fungujúce...:-)

...často zabírají třeba jen 4,5 GB, což znamená že se nevejdou na DVD 4,7 GB. Většinou je tam cze i eng audio. ...

Nie je to naopak? V tom pripade odporucam AviDemux, zvolit "Copy" pre video aj audio a zvolit hlavnu stopu (cze), takto netreba nic prekonvertovat, co zabezpeci nulovu stratu kvality obrazu aj zvuku a navyse je to rychlejsie ako prekonvertovanie. Samozrejme ak je rozdiel vo velkosti filmu a DVD vacsi, prekonvertovaniu sa neda vyhnut.

Stejně jako 500 GB HDD, nemá 500 GB, všechno je přepočítany z bajtů.

Ano, nasobky jsou prepocitany. Ty vsak zrejme narazis na to, ze vyrobce nosice pouziva desitkovou soustavu, zatimco win dvojkovou... proto je tam na prvni pohled cca 7% ustrel.

Takze to nezamenuj a radsi uvadej velikosti jen v jedne soustave... (nebo alespon uzivej spravne jednotky - Mám plno filmů v HD kvalitě, často zabírají třeba jen 4,5 GiB, což znamená že se nevejdou na DVD 4,7 GB) ;-)

Tak tak, 4.5GB subor sa nezmesti na 4.7GB DVD - na to som narazal, ale vratil by som sa k veci...

...Skusal si AviDemux tak ako som ti radil? Pri odstraneni eng stopy ktora je casto v DTS a zabera tak dost vela miesta a prave to moze stacit. Zabudol som napisat ze ako format zvol MKV a pri ukladani suboru dopis .mkv - toto sa este AviDemux nenaucil, co mi je zahadou.

Dalsie rady - ak chyba len malo aby sa film zmestil na DVD, mozes odstrihnut titulky na konci, ak ich nepotrebujes - to bude stale rychle a bez rekompresie / straty kvality.

Ak uz musis prekomprimovat, tak ked chyba velmi malo, mozes prekomprimovat len zvuk - to staci malokedy, ak nestaci, prekomprimuj len obraz, audio nechaj na copy.

PME: Učinil jesm ako si povedal, ale je to furt stejny. Film se z 4,51 GB smrští na 4,08 GB, což byl cíl, ale je prostě nefunkční (jen černá obr.). Asi dva poradili AviDemux, hodil by se odkaz na funkční verzi, abych nesebral nějakej odpad. A sedla by cze verze!