Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vaše zkušenosti se základní deskou

Chtěl bych si postavit nový počítač, nevím ale kterou základní desku bych měl použít. Za poslední dva týdny jsem obsolvoval exkurzi po českých počítačových stránkách a jediným výsledkem je chaos s ještě vetší nerozhodnosti. Moje představa je MicroStar K8N Neo1 nForce4 Ultra. Popřípadě jedna z desek DFI LanParty UT NF4Ultra-D - nForce4 Ultra,nebo ASUS A8N-E nForce4 Ultra. Rád bych znal názor těch, kteří mají tuto (tyto) desku. Další komponenty, které bych chtěl použít: AMD64 3200, HDD WD 250 SATA II, 2x 512 DDR 400 Kingston, Radeon X850, nebo X1600 - podle ceny. Za vaše názory děkuji. Š

Název toho msi máš blbě asi myslíš MSI K8N Neo4-FI. MSI nemám po zkušenostech rád.

ASUS A8N-E mám a spokojenost, dost je prodáváme. Deska reálně zvládá přetaktování z 200mhz na 265-275(nebo sem neměl lepší cpu co by to zvládl)

DFI je určite super deska ale nevím proč bych měl dávat o 1600kč proti Asusu navíc /třeba mi to někdo vysvětlí/. Ten návrh desky se mi taky nelíbí, má o jeden PCI a jeden pci 1x méně, navíc má konektor na druhou grafiku /sli řešení nefandím/

Problém u nforce 4 jsou ty malé chladiče často začnou hučet a nebo se zaseknou protože čip pod nimi pekelně topí. Asus má od verze desky 2.0 /teď v prodeji/ lepší ventilátor ty první byli katastrofa a dost odcházeli.

HDD bych bral v tvém případě western 320 s 16ti megama (mám jej i když fandím Seagatům protože Seagate 300g Sata II nějak nejsou....). Případně je WD 320tka s 5ti rokama záruky a 8mega cache určená pro server.

Nevím jaký máš rozpočet na tu grafiku ale 7600GT od Gigabyte v silent provedení a cenou okolo šesti s dph je super a tichá. 1600kč můžeš ušetřit na tom že nekoupíš dfi :-) X850 nemá pokud vím DX9c a i když mám X800gto tak už bych ji nebral. x1600 se mi zdá dost slabý, podívej se na testy a pokud nebudeš mít peníze tak bych bral radši 6600 GT /znovu upozorňuji na silent verzi od gigabytu/

Děkuji za Vaše odpovědi. Mám doma na starém PC MSI KT4 Ultra a ještě si vzpomínám co toho bylo napsáno na stránkách Živě (deska se chovala nestabilně, při toku vekého množství dat probíhaly samovolné restarty, přičemž na stránkách odborných časopisů se o ni hovořilo v superlativech). Nechtěl jsem, aby se opakovaly bezesné noci, naštěstí se nic takového nestalo. MM Tanka si s té diskuze pamatuji a jeho názoru si vážím - děkuji. š

predal som cca 200ks dosiek msi asus gigabyte + zopar nejakych na ktore si nespominam a nemal som zatial ziadnu reklamaciu a ani pouzivatelia nehlasili ziadne problemy.
len tolko k znacke msi;o)
aj ked treba priznat ze drvivu vacsinu som robil pre 754 a nie pre 939