Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Redukce z jednoho jacku na sluchátka+mikrofon

Zdravím,
kde se dá koupit za nějakou rozumnou cenu redukce z jednoho 4-kontaktového jacku v Lenovu EDGE E420 na sluchátka a mikrofon zvlášť? Ještě do včera jsem do něj nic nepřipojoval, tak jsem čekal, že mi dá nějaký software od zvukovky na výběr co jsem připojil a ono nic. Obyčejná sluchátka mi fungují, handsfree (sluchátka s mikrofonem co se připojují na jeden jack) mi taky fungují, ale když připojím čistokrevný mikrofon, tak není co přepnout a systém si myslí, že jde o sluchátka.
Kdysi jsem něco takového viděl jako příslušenství od Nokie, ale cenově to bude trošku mimo moje představy. Projel jsem na czc, alze a mironetu sekce, kde bych něco takového čekal a nic.

edit: Díval jsem se do obchodu Nokie a pletu si to, mají přesně opačnou redukci- ze dvou jacků na jeden společný.

Tak jsem zjistil, že žádná univerzální dohoda jako u třípinu "L, R, zem" není, ale třeba Nokie má "L, R, mic, zem" a Lenovo montuje "L, R, zem, mic". Netuším, jak mohl ten mikrofon fungovat, možná to bral ten v notebooku a zdálo se mi, že funguje ten od Nokie.