Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OS - HDD - základní deska ... ?

Zdravím!

Mám problém s operačním systémem (vista business 32). Nedávno jsem chtěla přeinstalovat systém, ale recovery DVD mi nešlo (instalační program systému windows nemohl nakonfiguovat systém Windows pro fungování s hardwarem počítače - pár dní před tím mi měnili harddisk, tak nevím, jestli by to mohlo být tím) -> nakonec jsem windows nainstalovala z jiné verze Vist (Home; ale i tak tam byla nabídka Business) s použitím svého kodu, co mám na nálepce na noťasu. Naštěstí se to nainstalovalo a po instalaci několika ovladačů pc jel jako po másle.

Jenže teĎ nedávno jsem pustila defender, aby zkontroloval PC a cosik se mi tam objevilo, tak jsem dala "odmítnout" (viz 1. obrázek) -> jenže pak začlaly problémy (i když nevím, jestli je to opravdu díky tomu, smazala jsem díky programu REVO ještě nějaké "blbosti"). Teď, když pustím noťas, tak trvá asi 1-2 min, než se objeví logo Windows, pak další min se to načítá a pak se objeví zeleno-modrá obrazovka -> pak další minutu trvá, než najede normální plocha. ALE objeví se mi tam "vystraha" (viz obrázek 2) a nefunguje nic, co by souviselo s OS (např. update, defender - jsou vypnuté a nejdou ani spustit) a internet (když pustím IE, tak se za chvíli sám vypne; mezi ovladači mám i nějaký microsoft 6to4 a u něj vykřičník) ---> jinak funguje všechno - office, NOD, filmy, hudba, hry atd.
Min týden se mi při vypínání počítače objevila modrá obrazovka s nějakým textem a pak se PC znovu pustil s "obr. 3"
Byla jsem se ptát v servisu (jestli by pomohla znovu pořádná reinstalace nebo nainstalování nového OS - např. 7) a pán mi řekl, že to může být i HDD nebo základní deska. Počítač funguje ale normálně, nepřehřívá se, nehučí/necvaká/ ... nevím, jak poznat, že z.deska nebo hdd nefungují dobře.

.... ?????? Nějaká rada?

Mám Acer Extensa 5620;
ale mám ho už 4 rok, takže se nejednalo o záruční výměnu. Jinak mi ho vyměnili, protože mi už 4x po spuštění počítače začalo v něm "lupat/cvakat" a pak mi vyskočila černá obrazovka s "operating system not found".
V 1. opravě mi vymazaly jen malware (že to bylo tím) -> pak 2x, když se to zas stalo (+- obojí po dvou týdnech), tak reklamaci opravy -> a pak asi 2 měsíce pokoj a potom vyměnili celý HDD (měsíc zpátky).
Protože prý "neměli" čas; tak mi jen přesunuly soubory ze starého do nového HDD. A když jsem se rozhodla pro vlastní reinstalaci, tak to nešlo z toho důvodu, co jsem psala výše (hardware).
Napadlo mě, jestli mi windows nefunguje správně, protože není instalován z originálního CD.

Koukni do Ovládací panely\Systém a údržba\Systém\Správce zařízení\Diskové jednotky
Podle toho zjistis jaka je znacka harddisku a podle znacky vyberes ten spravby typ diagnostiky HDD (sekce Hard Disk Diagnosis) na CD ktere si vypalis na CD www.ultimatebootcd.com. Stahnes soubor ISO a vypalis jako Obraz CD (nekdy byva volba Burn ISO, nekdy je Burn As Image,nekdy je Vypalit ISO, Vypalit Obraz CD). Z tohoto CD nabootujes a spustis nej diagnosticke testy HDD. Pokud bude HDDv testech k.o., reklamuj v servisu posledni opravu (vymena HDD), tato dilci oprava je v zaruce (na pozarucni opravy se dava zaruka 3 nebo 6 mesicu, v zakone jsou 3 mesice). Pokud by HDD prosel jako OK, zalohuj si nekam data, a proved novou cistou instalaci. Pokud to ani po reinstalaci nebude fungovat dobre, mohla by byt vadna deska.

Naštěstí se to nainstalovalo a po instalaci několika ovladačů pc jel jako po másle.

:-)

Jenže teĎ nedávno jsem pustila defender

smazala jsem díky programu REVO ještě nějaké "blbosti")

mezi ovladači mám i nějaký microsoft 6to4 a u něj vykřičník

.... ?????? Nějaká rada?

Ak si myslíš, že inštaláciou, mazaním a "štelovaním" PC si tomu pomohla - tak áno: "pomohla"!

(jestli by pomohla znovu pořádná reinstalace nebo nainstalování nového OS

Myslím, že pomohla a určite by pomohlo, keby si do toho už viac "nevŕtala"...

nech to znovu a pořádně nainstalovat.

recovery DVD mi nešlo (instalační program systému windows nemohl nakonfiguovat systém Windows pro fungování s hardwarem počítače - pár dní před tím mi měnili harddisk, tak nevím, jestli by to mohlo být tím)

obvykle bývá instalačka na skrytém odílu disku - s jeho výměnou o ni přijdeš.
když už jsi dostala recovery dvd, měl být instalátor na něm - ale u prasečího aceru je možné cokoli. funkční instalační cd je prý u aceru dostupné za pár set korun a po pár týdnech domluv.

místo neustálých kontrol systému a revo uninstalerů máš nejdřív slušně rozchodit systém, ať je funkční.
na cracklý nod se proto vykašli.
ms 6to4 souvisí se síťovým protokolem verze ipv6.
chyby po spuštění vidíš v prohlížeči událostí - ty se musí odstranit místo instalace nesmyslů.

jestli ti funguje hw zjistíš jen tak, že místo současného nefunkčního zmetku necháš nainstalovat nějaký systém (klidně zkušení verzi bez aktivace) - jestli to týden pojede.
pak se s acerem domluv kde máš vzít legální médium, nebo jestli máš kvůli jejich firmě systém ukrást.

"Miluju" když někdo je takhle proti Aceru vysazený; já ho mám 4 roky a problém je až teď, jinak jsem s ním žádné potíže neměla a to mu dávám dost zabrat ...
Recovery DVD jsem nedostala, ale vytvořila jsem si ho sama.
Systém fungoval normálně po výměně HDD (cca měsíc); jen prostě po 1 kontrole defenderem a (nejspíš) mým zásahem do výsledku kontroly (zablokování/odmítnutí "něčeho") systém nejede. Každopádně, až se dostanu domů, hodlám se vrhnout na novou instalaci (a když to půjde, chci přesedlat z Visty na 7).

A jen pro upřesnění, NOD mám licencovaný.

HOTOVO!!!!
Zatím mi to jede pěkně ... nepřeinstalovávala jsem to ani nezkoušela kontrolovat HDD, ale pustila jsem službu "obnova systému" (1. jsem se ji bála, abych tomu zas něco neudělala, ale nakonec mi to pomohlo) - obnovila jsem systém do stavu před mým zásahem a všechno - windows, interent - jedou ... snad už to tak zůstane.

Díky za rady :)

PS: pokusím se do svého NTB už nevrtat, ty nervy (ani peníze) mi za to nestojí!

:)